Главная / Політика / Суд за клопотанням ГПУ закрив справу проти міністра фінансів часів Януковича

Суд за клопотанням ГПУ закрив справу проти міністра фінансів часів Януковича

Суд за клопотанням ГПУ закрив справу проти міністра фінансів часів Януковича

Колобов брав участь у процесі у режимі відеоконференції.

Печерський районний суд Києва у середу, 21 лютого, закрив кримінальне провадження щодо Юрія Колобова, міністра фінансів України часів Віктора Януковича

Про це повідомляє Радіо Свобода із посиланням на адвоката екс-міністра Ігоря Фоміна.

Суд ухвалив відповідне рішення у зв'язку із закінченням терміну давності справи. Самого Колобова у залі суду не було – він зараз мешкає в Іспанії і брав участь у процесі у режимі відеоконференції.

Представник Генеральної прокуратури України у грудні 2017 року звернувся до суду із клопотанням про звільнення Юрія Колобова від кримінальної відповідальності. Колишній міністр підозрювався у службовій недбалості.

ВідеоКолобова не видали українській Генпрокуратурі через фальшивого листа

Нагадаємо, Юрій Колобов був затриманий у березні 2015 року в Іспанії. Генеральна прокуратура подала запит на екстрадицію міністра часів правління Віктора Януковича. Його та низку інших представників тодішньої влади підозрюють у незаконному випуску облігацій зовнішньої державної позики для отримання кредиту від Росії в розмірі 3 млрд доларів США. «У порушення вимог Закону «Про державний бюджет України на 2013 рік», Колобовим Ю.В. та іншими високопосадовцями організовано та забезпечено випуск облігацій зовнішньої державної позики на суму 3 млрд доларів США за рахунок «Фонду національного добробуту» Російської Федерації, а також незаконно перераховано комісію в сумі 450 тис. доларів США на користь VTB Capital plc (дочірня компанія російського банку «ВТБ», Лондон) за розміщення вказаних державних паперів», – повідомляв прес-центр СБУ.

Крім того, у жовтні 2014 року за матеріалами СБУ було відкрите кримінальне провадження за фактом розтрати та привласнення коштів держбюджету в особливо великих розмірах колишніми посадовцями, серед яких – Колобов. Встановлено, що вони незаконно виділили з держбюджету 220 млн грн на фінансування будівництва виділеної телекомунікаційної мережі спеціального зв'язку.

Новини по темі:  Поляки вважають, що їм нічого не загрожує - В'ятрович

Восени 2015 року ГПУ повідомила, що Колобов намагався звільнитися з-під варти. Захист колишнього міністра передав копію документа, в якому йшлося, що Юрій Колобов нібито має статус свідка, а не підозрюваного. Під запитом стояв начебто підпис заступника Генерального прокурора України Юрія Столярчука. За фактом підробки листа розпочато розслідування за ознаками злочину, передбаченого частинами 1 та 4 ст. 358 КК України «Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів».

У Генпрокуратурі також заявили: «Справа щодо екс-міністра Януковича буде доведена до суду і справедливого вироку, незважаючи на будь-яку протидію і спроби фальсифікації. Україна і надалі продовжуватиме домагатися його екстрадиції».