Главная / Політика / Уряд схвалив законопроект про новий територіальний устрій України

Уряд схвалив законопроект про новий територіальний устрій України

Уряд схвалив законопроект про новий територіальний устрій України

Він сприятиме подальшій децентралізації держави.

Уряд схвалив законопроект «Про засади адміністративно-територіального устрою України». Це один з пріоритетних законопроектів у законодавчому маршруті децентралізації.

Про це повідомляється на Урядовому порталі.

«Сьогодні Уряд підтримав нашу законодавчу ініціативу – проект закону «Про засади адміністративно-територіального устрою України». Він законодавчо врегульовує питання щодо порядку утворення, ліквідації, встановлення та зміни меж адміністративно-територіальних одиниць, назв населених пунктів та віднесення їх до певних категорій», — прокоментував схвалення законопроекту Геннадій Зубко, міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України.

Він повідомив, що згідно з законопроектом, встановлюється трирівнева система територіального устрою України. До неї входять регіональний рівень (АР Крим і області), субрегіональний рівень (райони) та базовий рівень – громади.

Міністр зазначив, що законопроект ліквідує дублювання повноважень районної ради і РДА із органами місцевого самоврядування ОТГ та прибере надмірні витрати на утримання РДА. Також він підвищить якість надання послуг за рахунок збільшення фінансування місцевого самоврядування, зокрема в частині створення госпітальних округів та нового освітнього простору.

«Це є необхідною умовою для подальшої успішної децентралізації» — наголосив Зубко.

Нагадаємо, що президент України Петро Порошенко назвав децентралізацію однією з головних подій 2017 року для України. У топі також підтримка Заходу та його санкції проти агресивної Росії, безвіз з ЄС, судова реформа та інше.

Новини по темі:  Законопроекта о выборах на Донбассе в Раде нет – Парубий