Главная / Політика / У МЗС назвали сценарії після подачі Україною в трибунал ООН меморандуму про російські порушення

У МЗС назвали сценарії після подачі Україною в трибунал ООН меморандуму про російські порушення

У МЗС назвали сценарії після подачі Україною в трибунал ООН меморандуму про російські порушення

Українські претензії обґрунтовані доказами, фактами, свідченнями, експертною думкою тощо.

Після подачі Україною в міжнародний трибунал ООН меморандуму про порушення РФ Конвенції з морського права є два варіанти розвитку подій.

Про це в ефірі «5 каналу» розповіла заступник міністра закордонних справ, представник України в Міжнародному арбітражному суді у цій справі Олена Зеркаль.

«Перший варіант розвитку подій — це коли справа не поділяється на дві фази, і йде по звичайному розгляду по суті і по юрисдикції разом, у росіян є 9 місяців на підготовку меморандуму, так само, як у нас було, починаючи від сьогоднішнього дня», — зауважила Зеркаль.

«І є інший варіант, і ми вважаємо, що цей варіант буде застосований. Вони можуть протягом трьох місяців подати свої заперечення щодо відсутності юрисдикції у трибуналу розглядати цю справу. І звичайно, ми розуміємо, що з огляду на вибори, з огляду на все, що відбувається в Російській Федерації, що це більш імовірний сценарій», — зауважила заступник голови МЗС.

«Якщо вони ідуть по цьому імовірному сценарію, то в них є три місяці на підготовку заперечень — це 19 травня, після цього Україні також надається три місяці на підготовку контраргументів по юрисдикції.

Потім сторони обмінюються додатковою інформацією на підставі того, що вони отримали одна від одної, і вже арбітраж визначає дату, коли будуть слухання, скільки вони будуть тривати, а після слухання визначається, скільки потрібно часу, щоб прийняти рішення», — додола вона.

ВідеоУкраїнський уряд позивається до суду ООН через порушення Росією морського права

Уряд позивається проти Росії через порушення своїх прав: в Азовському та Чорному морях та Керченській протоці. Україна виклала свою позицію у меморандумі, який подала на розгляд трибуналу. Тепер свої контраргументи мають викласти росіяни, у них на це часу до середини листопада.

Новини по темі:  Керівник "Укроборонпрому" заявив про свою відставку

У МЗС назвали сценарії після подачі Україною в трибунал ООН меморандуму про російські порушення

«Фактично, це зараз наша претензія, обґрунтована доказами, фактами, свідченнями, експертною думкою, позицією, яка розглядалася в процесі різних судових розглядів, включаючи арбітражні розгляди, які завершилися в минулому та позаминулому році, і які стосуються питання Південно-китайського моря, Маврикію, судна Arctic Sunrise — це корабель Greenpeace, що був захоплений росіянами», — резюмувала Зеркаль.

Нагадаємо, Україна в лютому 2018 року подасть меморандум в міжнародний трибунал ООН щодо порушення Росією конвенції ООН з морського права.