Главная / Політика / Зірвана зустріч «нормандського формату» в Мюнхені може відбутися в суботу

Зірвана зустріч «нормандського формату» в Мюнхені може відбутися в суботу

Зірвана зустріч "нормандського формату" в Мюнхені може відбутися в суботу

Клімкін розповів про двосторонню зустріч із Лавровим, котра відбулася натомість.

В останню хвилину зірвалася зустріч міністрів «нормандської четвірки» в Мюнхені, де мали обговорювати обмін полоненими та звільнення українських політичних в'язнів у Росії. Замість цього глава МЗС України Павло Клімкін та його російський колега зустрілися віч-на-віч на полях конференції з безпеки, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

До прибуття на безпековий форум міністр закордонних справ Павло Клімкін урочисто відкрив у Мюнхені пам’ятну дошку на будівлі, де колись було консульство УНР. Там міністр зізнався, що зустріч пройде без французського міністра, який не встиг у Мюнхен і надіслав свого представника. Однак після обіду «четвірка» залишилася і без німецького представника, бо з Мюнхена негайно вилетів виконуючий обов’язки міністра закордонних справ Німеччини Гігмар Габріель. Це пов’язано зі звільненням в Туреччині німецько-турецького журналіста Дениса Ючеля.

ВідеоЗустріч "нормандської четвірки" в Мюнхені зірвалася в останню хвилину

Обмін полоненими та звільнення українських політичних в'язнів у Росії мали обговорювати міністри. Однак, зустріч зірвалася в останню хвилину. Замість цього, глава МЗС України Павло Клімкін та його російський колега зустрілися віч-на-віч. На форум також вже прибув Президент України, який виступив з невеликою промовою до учасників першого дня безпекового форуму.

Зірвана зустріч "нормандського формату" в Мюнхені може відбутися в суботу

Глава МЗС України сподівається, що зустріч у нормандському форматів на полях форуму таки відбудеться, можливо, в суботу. «Це суто логістичне питання, не підозрюйте якогось такого креативного заколоту, просто німецька делегація не встигає, але обов’язково встигне і ми надолужимо», — запевнив Клімкін.

Його зустріч із Сергієм Лавровим у двосторонньому порядку була запланована і поза «нормандським форматом». Переговори з тривали 40 хвилин, український міністр піднімав два головних питання – гуманітарне, тобто обмін заручників і звільнення політичних в’язнів, та перспективи миротворчої операції на Донбасі. Україна наполягає на тому, що контроль над окупованими територіями на Донбасі має перейти до міжнародного співтовариства, Росія очікувано не погоджується. «Поки що ми не домовилися ні до чого, російська точка зору непорушна. Будемо працювати далі. По гуманітарній, я сподіваюся, що зможемо дати поштовх», — зізнався керівник вітчизняного дипломатичного відомства.

Новини по темі:  Названы следующие кандидаты на выход из ЕС

Кореспондент ТСН Наталія Фібріг