Главная / Політика / Трамп не обговорював із Назарбаєвим перенесення засідань із Мінська — Лукашенко

Трамп не обговорював із Назарбаєвим перенесення засідань із Мінська — Лукашенко

Трамп не обговорював із Назарбаєвим перенесення засідань із Мінська - Лукашенко

Президент Білорусі Олександр Лукашенко впевнений, що Мінськ і далі буде використовуватися як основний майданчик для переговорів щодо врегулювання ситуації на Донбасі.

Про це він сказав журналістам після голосування на виборах до місцевих рад депутатів, передає агентство «Белта».

«Майданчик … Знаєте, в ЗМІ розгорнули — до скандалу дійшло. Я знаю, що нікуди ця площадка не дінеться. Слухайте, невже європейські проблеми хтось поїде в Азію вирішувати? Ми ж не ведемо переговори, ми забезпечуємо, як мене попросили Путін, Порошенко, Меркель з Олландом колись … Вони мене попросили: забезпечте, допоможіть, як ми провели переговори «Нормандське четвірки», так провести переговори тристоронньої контактної групи «, — сказав президент.

За його словами, керівництво Білорусі «довго думало, треба їм це чи не треба».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хоч у Нову Зеландію — у МЗС відреагували на пропозицію змінити дислокацію «Мінська»

«І потім я сказав: ну ми ж в цьому зацікавлені. Війну треба зупиняти, припиняти. І я тоді дав добро. Якщо знайшли кращу майданчик — так господь з ними! Ми свою роль, якщо прямо говорити, зіграли. Які б не були Мінські угоди — війну зупинили. Після цього гинуть люди, так, але одиниці. Погано, звичайно. І конфлікт має перспективу розростатися. Знайшли кращий майданчик — завтра складемо всі папери і допоможемо вивезти. В Астану, в Москву, до Києва, до Берліна — куди скажете. Не питання», — заявив Лукашенко.

Білоруський лідер зазначив, що в країні «особливо не переймаються», що почалися розмови про перенесення з Мінська засідань по врегулюванню ситуації на Донбасі.

Він також заявив, що на зустрічі президента США Дональда Трампа з президентом Казахстану Нурсултаном Назарбаєвим це питання не піднімалося.

Новини по темі:  Ситуація на Донбасі та подробиці стосунків Польщі й України. П’ять новин, які ви могли проспати

«Це мені не новина. Хтось хоче Нобелівську премію миру отримати, хтось ще там щось хоче. Хотіти не шкідливо, але треба розумні пропозиції вносити, а не смішні, щоб весь світ не сміявся. Я не те, що не вірю. Я знаю, що це питання Трамп не здіймав. У когось чешуться руки обговорити це питання і здатися миротворцем. Тому — ніяких там обговорень не було. була зустріч коротка, не до цього на зустрічі було. Ви знаєте результати зустрічі — $ 7,5 млрд нібито кредити підписані, знаєте, по яких напрямках — вуглеводні та інші ресурси. Це б ло головне. Тому треба заспокоїтися і закрити цю тему «, — сказав Лукашенко.