Главная / Політика / Свавілля і політична розправа: демократичні сили виступили із спільною заявою щодо видворення Саакашвілі

Свавілля і політична розправа: демократичні сили виступили із спільною заявою щодо видворення Саакашвілі

Свавілля і політична розправа: демократичні сили виступили із спільною заявою щодо видворення Саакашвілі

Підписанти вимагають повернути Саакашвілі до України.

Видворення лідера «Руху нових сил» Міхеіла Саакашвілі з території України до Польщі було антиконституційним і неправовим. Про це йдеться у спільній заяві українських демократичних сил, оприлюдненій у четвер, 15 лютого.

Підписанти звинуватили президента України Петра Порошенка та силовиків у тому, що Саакашвілі «брутально вигнали з країни». «Щоб позбутися одного з лідерів опозиції, влада вчинила політичну розправу, порушила права людини і завдала величезної шкоди міжнародній репутації України», — йдеться у заяві.

ВідеоСаакашвілі у Нідерландах оформив посвідчення особи, яке дає змогу працювати в Євросоюзі

Міхеїл Саакашвілі у Нідерландах оформив посвідчення особи, яке дає змогу йому легальне проживання та роботу в Євросоюзі. Питань з боку офіційних осіб до нього не виникло. Вся процедура забрала лише кілька хвилин, написав політик. Водночас Саакашвілі заявляє, що збирається повернути собі українське громадянство.

Свавілля і політична розправа: демократичні сили виступили із спільною заявою щодо видворення Саакашвілі

Автори заяви вважають видворення Саакашвілі злочином і вимагають його розслідування «Всі посадові особи, які порушили закон та свої посадові обов’язки, мають опинитися на лаві підсудних», — заявляють українські демократичні сили.

Також підписанти вимагають забезпечити повернення Саакашвілі до України, щоб він міг захистити свої права в українських судах.

Демократичні сили вважають, що Україна опинилася на межі диктатури, а українська влада вдається до політичних репресій.

«Ми констатуємо, що Президент Порошенко став на шлях підміни закону свавіллям. Ми попереджаємо, що будь-які спроби подальших розправ над опозиційними лідерами та активістами отримають нашу консолідовану і тверду відповідь», — йдеться у заяві.

Під заявою підписалися такі політичні партії, як «Демократичний альянс», «Громадянська позиція», «Народний контроль», «Європейська партія України», ВО «Батьківщина», «Об’єднання “Самопоміч”», ВО «Свобода», «Рух нових сил» та громадський рух «Хвиля».

Новини по темі:  "Побеждай и убеждай" - екс-"регіоналка" Бондаренко взялася за курси

Нагадаємо, 12 лютого в Києві в ресторані «Сулугуні» на Музейному провулку  затримали лідера «Руху нових сил» Міхеіла Саакашвілі. У Державній прикордонній службі наголосили, що політик порушив міграційне законодавство України і буде депортований до країни попереднього перебування. У підсумку Саакашвілі був доправлений до Польщі. 

Саакашвілі перевозили літаком Beechcraft Premier I польської компанії «Джетсторі». Вартість перельоту склала 8,5 тисяч доларів, цю суму журналістам підтвердили в компанії. Процедур держзакупівлі послуги для транспортування політика в реєстрах немає, а саме відповідь на питання про джерела фінансування рейсу має показати, чи йдеться про юридичний, чи таки про політичний процесс.