Домой / Політика / Українці стали другими за впливовістю на економіку Польщі

Українці стали другими за впливовістю на економіку Польщі

Українці стали другими за впливовістю на економіку Польщі

Президент країни Анджей Дуда посів лише третє місце.

Українці посіли друге місце в рейтингу «50 найбільш впливових людей польської економіки» за 2017 рік.

Про це свідчать результати власного рейтингу популярного видання Dziennik Gazeta Prawna.

Зазначимо, перше місце обійняв прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький, третє – президент Анджей Дуда, четверте — його французький колега Емануель Макрон, а завершує топ-п’ятірку міністр юстиції Польщі Збігнев Зіобро.

«Українці — колективний герой польської економіки, чи принаймні важливий і світлий пункт на нашому ринку праці», — наголошується у статті.

На думку авторів рейтингу, найбільше трудових мігрантів прибувають до Польщі саме з України, польська економіка розвивається і потребує робочих рук, тож кількість заробітчан постійно зростає.

«Ми стали помічати українців після російської агресії в Криму і конфлікту в Донбасі не тільки в нашому сільському господарстві або плодівництві, але і в багатьох інших галузях. Торік польські працедавці подали 1,7 млн заяв про намір працевлаштувати громадян України, що на третину більше, ніж в 2016 році, а з 2014 року це зростання сягнуло 350%», — зазначає газета.

Водночас, за словами авторів статті, українці не допомагають вирішити проблему стрімкого скорочення населення у Польщі.

«Україна старіє і стає безлюдною ще швидше, ніж Польща. Ми також не можемо розраховувати, що нові працівники залишаться в Польщі на постійно», — резюмувало видання.

Нагадаємо, раніше між Україною та Польщею розгорівся черговий скандал. 6 лютого президент Польщі Анджей Дуда підписав так званий «антибандерівський закон», що передбачає кримінальну відповідальність за заперечення Волинської трагедії, пропаганду «бандерівської ідеології», а також публічні звинувачення на адресу Польщі у злочинах, скоєних під час Голокосту. Будь-який громадянин країни, а також іноземець може бути засуджений до сплати штрафу або навіть тюремного ув'язнення на термін до трьох років.

Новини по темі:  Рада змінила перелік посад державної служби