Главная / Політика / Порошенко вперше відреагував на запит НБУ щодо рахунків працівників 1+1 Media

Порошенко вперше відреагував на запит НБУ щодо рахунків працівників 1+1 Media

Порошенко вперше відреагував на запит НБУ щодо рахунків працівників 1+1 Media

Втручання у діяльність представників ЗМІ неприпустима, вважає глава держави.

Президент України Петро Порошенко після повернення з Австрії відреагував на ситуцію, що склалася довкола журналістів в 1+1 Media після запиту НБУ про надання інформації щодо руху коштів на карткових рахунках співробітників.

За словами речника Порошенка — Святослава Цеголка, — позиція гаранта однозначна.

«Будь-які дії, які можуть сприйматися журналістами як втручання у їх професійну діяльність, неприпустимі», — написав він на свій сторінці у Facebook.

Після повернення з Австрії обговорив з Президентом ситуацію, що склалася довкола журналістів каналу 1+1. Позиція Прези…

Опубліковано Святославом Цеголком 9 лютого 2018 р.

Нагадаємо, 8 лютого в розпорядження «1+1 Медіа» потрапила копія листа Нацбанку до «ПриватБанку». У ньому регулятор просить державний банк надати інформацію про фінансові операції та рахунки майже півсотні фізичних осіб – журналістів, ведучих та топ-менеджерів «1+1».

В «1+1 Медіа» такі перевірки розцінили як політичний тиск на телеканал. Згодом Нацбанк пояснив, що перевірку проводить через «транзакції з ознаками правопорушень«. Медіакомпанія в такій відповіді регулятора не бачить пояснення щодо можливого використання НБУ для політичного тиску на неї.

На захист «1+1» висловилися політики, народні депутати та журналісти інших ЗМІ, вбачаючи в таких діях НБУ виконання «замовлення» з Банкової щодо політичного тиску на телеканал.

9 лютого на брифінгу заступниця голови НБУ Катерина Рожкова запевняла, що «список НБУ» щодо працівників «1+1» уперше побачила в Інтернеті та назвала документ суто технічним, «чернеткою». Вона уточнила, що регулятор нині проводить перевірку законності операцій майже шести тисяч фізичних осіб у «ПриватБанку». Не виключає, що фінансові операції могли здійснювати шахраї, без відома фізосіб зі списку. Причетність цих осіб до махінацій має підтвердити чи спростувати перевірка.​ 

Новини по темі:  67% українців хочуть нових політичних лідерів: результати опитування

Відео"1+1" робить щось правильно": депутати відреагували на намір НБУ перевірити зарплату журналістів

Напередодні лист з вимогою надати виписку з рахунків регулятор надіслав "ПриватБанку". Саме там до недавнього часу працівники отримували зарплати. Політики, журналісти, експерти напередодні під час програми "Право на владу" не приховували свого обурення.

Порошенко вперше відреагував на запит НБУ щодо рахунків працівників 1+1 Media