Домой / Політика / Брендовий одяг, білизна, засоби для прання – благодійний фонд радника міністра безкоштовно отримав конфіскату на 1,5 млн грн

Брендовий одяг, білизна, засоби для прання – благодійний фонд радника міністра безкоштовно отримав конфіскату на 1,5 млн грн

Брендовий одяг, білизна, засоби для прання - благодійний фонд радника міністра безкоштовно отримав конфіскату на 1,5 млн грн

Благодійний фонд “Апостол” радника міністра внутрішніх справ Арсена Авакова Михайла Апостола і ще один фонд його сина безкоштовно отримали конфісковане на Закарпатській митниці майно мінімум на 1,5 млн грн.

Про це повідомляє “24”

Рішення про безкоштовну передачу конфіскованого майна ухвалює комісія, до якої входять представники Державної виконавчої служби (ДВС), податкової та митниці. Серед майна, яке отримав “Апостол” – брендовий одяг, італійське взуття, білизна, сумки, засоби для прання, повідомила журналістка Катерина Мітєва.

Керівником фонду є син Михайла Апостола Ігор. Побувавши в тернопільському офісі, журналістка з’ясувала, що в ньому знаходиться ще один благодійний фонд – “Є сила”, яким теж опікується Ігор. Разом ці два фонди отримали конфіскату з Закарпатської області більше ніж на 1,5 млн грн.

В інтернеті є багато публікацій про систематичну допомогу фондами Апостолів атовцям та іншим людям, які потребують допомоги. Водночас, “Апостол”, “Є сила”, ще один фонд Ігоря Апостола “Надія живе”, а також близько 20 інших благодійних та релігійний організації, яким передавали конфіскат із Закарпаття, поєднує одне кримінальне провадження.

Досудовим розслідуванням, яким займається СБУ, встановлено, що в період з квітня 2014 року по кінець 2017 благодійники, у тому числі і фонди Апостолів, були задіяні у схемі ввезення в Україну комерційних товарів з подальшою підміною документів нібито для гуманітарної допомоги. Надалі ці товари реалізовувались іншими структурами, а кошти направлялись нібито на фінансове та матеріальне забезпечення незаконних збройних формувань так званих ДНР та ЛНР.

Служба безпеки не надала програмі додаткових деталей. В той же час, Ігор Апостол був здивований підозрами СБУ, і розповів, що він не знає, чому його організації могли звинуватити в фінансування тероризму.

Новини по темі:  Показник здоров'я - серед найгірших у Європі: ЄС звернувся до нардепів

Що ж до самого конфіскату, то син Михайла Апостола переконував, що усю допомогу від ДВС його фонди віддають людям. Утім, конкретних систематизованих звітів передачі організації його благодійні організації не ведуть. У Апостола повідомили, що існують лише окремі акти передачі фізичним особам, але вони є конфіденційними.

Програма також з’ясувала, що ні ДВС, ні комісія, яка розподіляє майно, не перевіряють, кому віддають конфісковані товари на сотні тисяч. Там також не проводять перевірку благодійних фондів, і не контролюють, що далі відбувається з переданим конфіскатом, оскільки це не входить в повноваження Державної виконавчої служби.