Домой / Політика / Попри обіцянки, на ДУСю Порошенка викидають мільярди

Попри обіцянки, на ДУСю Порошенка викидають мільярди

Попри обіцянки, на ДУСю Порошенка викидають мільярди

За 4 роки після втечі екс-президента Віктора Януковича Державне управління справами не продало жодного об’єкта, попри заяви його керівництва позбутися непрофільних підприємств.

Про це йдеться в розслідуванні програми “Гра слів” (спільний проект Bihus.Info та “24 каналу”), повідомляють “Наші гроші”.

Ще 2014 року в.о. президента Олександр Турчинов підписав указ, яким ДУС доручалося провести інвентаризацію і позбутися майна, що не використовується для забезпечення діяльності глави держави. Того ж року після перемоги на президентських виборах Петра Порошенко головою ДУС було призначено Сергія Березенка, який також заявив про плани наступного року за 200-250 млн грн продати санаторії управління на території Росії. А ще приватизувати держпідприємства, які не потрібні Адміністрації президента. Тоді був навіть сформований попередній список об’єктів, які підлягають відчуженню, але далі справа не пішла.

За даними Фонду державного майна, в 2015-2017 роках жодного об’єкта ДУС не продало. І навіть не сформувало список для приватизації.

Також екс-голова ДУС Березенко, який зараз є нардепом від БПП, обіцяв почати роздержавлення дач. Він навіть підписав розпорядження дозволити всім громадянам користуватися будинкам у комплексах Пуща-Водиця та Конча-Заспа. Але навіть потрапити на території останньої без спецдопуску неможливо, а офіційно вільної для оренди нерухомості сьогодні не має.

Зараз за проживання в держдачах потрібно платити, хоча з держбюджету також іде компенсація підприємствам, що обслуговують комплекси в Пущі-Водиці та Конча-Заспі.

На початку 2015 року Порошенко також обіцяв скорочення видатків на Адміністрацію президента та ДУС. Того ж року на діяльність управління та апарат президента з бюджету виділили мільярд гривень. Наступного року замість скорочення бюджет ДУС зріс ще на 200 млн грн, а 2017-го – взагалі на 1 млрд грн. На поточний рік видатки на обслуговування президента зросли ще на понад 300 млн грн. У держбюджеті на утримання ДУС передбачено 2 млрд 700 млн грн.

Новини по темі:  Гройсман был против назначения двух иностранцев в Кабмин