Домой / Політика / Пшонка вмовляв кинути армію на Майдан

Пшонка вмовляв кинути армію на Майдан

Пшонка вмовляв кинути армію на Майдан

Колишній начальник Генштабу Володимир Замана заявляє, що у лютому 2014 року тодішні міністр оборони Павло Лебедєв і генпрокурор Віктор Пшонка намагалися переконати його застосувати армію проти Майдану в Києві.

Про це Замана розповів під час допиту в Оболонському районному суді Києва, повідомляє “Укрінформ”.

У суді розглядали кримінальне провадження за обвинуваченням екс-президента Віктора Януковича у державній зраді.

“Уже безпосередньо 18 лютого я спілкувався в будівлі СБУ з керівником СБУ, з генеральним прокурором Пшонкою. Вони намагалися переконати мене в тому, що законодавство дозволяє це зробити, а на той час був введений в дію план антитерористичної операції. І мотивуючи, що такий план введений, намагалися застосувати Збройні сили в Києві. У законі про антитерористичний центр, про антитерористичну операцію не було чітко написано, які завдання можуть виконувати ЗСУ”, – сказав Замана, додавши, що ініціатива про застосування армії надійшла від Лебедєва.

Замана заявив, що впродовж тижня відбувалися неодноразові спроби за його участі підготувати наказ про застосування ЗСУ, конкретні військові частини.

“Це 25-та повітряно-десантна бригада, 79-а аеромобільна бригада, підрозділи морської піхоти Криму, застосувати Збройні сили в Києві. Про застосування зброї там не йшлося. Мова йшла про залучення Збройних сил до посилення об’єктів та наведення конституційного ладу в Києві”, – зазначив Замана, який очолював Генштаб ЗСУ з лютого 2012 року до 19 лютого 2014 року.

Новини по темі:  Татуювання українських політиків: від козака Гаврилюка до Добкіна11