Главная / Політика / Соцпартія виключила свого «голову» Іллю Киву і заявила про спробу рейдерського захоплення

Соцпартія виключила свого «голову» Іллю Киву і заявила про спробу рейдерського захоплення

Соцпартія виключила свого "голову" Іллю Киву і заявила про спробу рейдерського захоплення

Проєвропейські ліві вирішили об'єднатися в єдиний блок.

Соціалістична партія України виключила зі своїх лав Іллю Киву, який у липні 2017 року оголосив себе лідером цієї політсили.

Відповідне рішення було ухвалене 27 січня одноголосно під час спільного засідання політради та центральної контрольної комісії СПУ, передає УНІАН.

Петро Устенко який також називає себе лідером СПУ, заявив про те, що засідання політради було скликано позачергово у зв'язку із «спробою рейдерського захоплення партії».

За його словами, декілька соціалістичних та соціал-демократичних партій готували масштабний з'їзд з метою об'єднання в єдиний лівий блок. Але перед з'їздом посадовці Мін'юсту начебто сфальшували документи і «викинули з реєстру все керівництво СПУ на чолі з лідером партії Петром Устенком», заявляють в СПУ.

«Цей факт має розслідувати НАБУ, факт взлому державного реєстру та внесення завідомо фальшивих даних має розслідувати СБУ. Ми вже подаємо відповідні заяви про злочин», — заявив Устенко.

Лідер соціалістів зазначив, що Кива, після обрання його головою СПУ, не виконав жодного взятого на себе зобов'язання.

«Кива спробував у рейдерський спосіб захопити партію і зробити її інструментом розбрату лівого поля. Він працює проти політичної сили, тому перебування його у лавах Соцпартії є неможливим», — заявив Устенко.

Соцпартія закликала Мін'юст до 1 лютого «привести реєстр у відповідності до чинного законодавства та відновити дійсні органи у керівництві СПУ». 

Нагадаємо, у липні 2017 року радник міністра внутрішніх справ Арсена Авакова Ілля Кива заявив, що він став головою Соціалістичної партії України. Відповідне відеозвернення він розмістив на своїй сторінці у Facebook. У той же час на сайті партії інформації ні про з'їзд, ні про обрання нового голови не було.

СПУ до 2012 року очолював Олександр Мороз, потім він передав свої повноваження Павлу Устенку. 2014 року однопартійці висловили Устенку недовіру і обрали своїм лідером Миколу Рудьковського, але наступного року той подав у відставку. Наступним головою СПУ було обрано Миколу Садового.

Новини по темі:  Ми просто сиділи в кафе і підійшли детективи НАБУ. Розенблат прокоментував затримання його охоронця

Зазначимо, що на посаду голови СПУ претендує член фракції «БПП» у Верховній Раді Сергій Каплін. Після заяви Киви про обрання головою соціалістів Каплін заявив, що саме його обрали лідером СПУ.