Домой / Політика / Лавров розкритикував закон про деокупацію Донбасу

Лавров розкритикував закон про деокупацію Донбасу

Лавров розкритикував закон про деокупацію Донбасу

Він заговорив про суперечність мінським домовленностям.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров вважає, що ухвалений Верховною Радою закон про реінтеграцію Донбасу суперечить Мінським домовленостям.

Про це він сказав на прес-конференції в Нью-Йорку, передає “Інтерфакс-Україна”.

“Закон про реінтеграцію, якщо підходити з юридичних позицій, перекреслює Мінські домовленості, які були схвалені одноголосно Радою безпеки в резолюції, ухваленій за кілька днів після зустрічі чотирьох керівників “нормандського формату” в Мінську”, – заявив Лавров.

ВідеоНардепи, попри суперечки, проголосували за закон про деокупацію Донбасу

ВР визнала, що Росія – країна-агресор, яка окупувала українські землі. Окупація розпочалася 20 лютого 2014 року. На четвертому році існування цей факт закріпили на законодавчому рівні. Закон про деокупацію та реінтеграцію неочікувано підтримали навіть "БЮТ" і "Самопоміч", які найбільше його критикували. Проти були "Опозиційний блок", "Відродження", а також "Укроп".

Лавров розкритикував закон про деокупацію Донбасу

Нагадаємо, що, згідно з законом, ухваленим 18 січня, Росія визнається окупантом. Визнається, що діяльність усіх збройних формувань РФ та окупаційної адміністрації суперечить нормам міжнародного гуманітарного права та є незаконною. Ті, хто перебувають на окупованих територія та беруть участь у збройній агресії РФ, несуть кримінальну відповідальність за дії, що порушують законодавство України та норми міжнародного гуманітарного права. Також АТО може бути завершене у зв’язку із введенням воєнного чи надзвичайного стану або із початком здійснення заходів із забезпечення нацбезпеки і оборони, відсічі і стримування агресії РФ. 

Президент Петро Порошенко назвав закон про деокупацію українських земель сигналом для Криму та Донецька, що вони є “невід’ємною частиною України”. 

Новини по темі:  Стець прокоментував свою відставку: "Лікарі казали, що мені може бути гаплик"