Домой / Політика / Не вірю, що Коломойський поверне Україні всі 5,5 мільярдів – експерт

Не вірю, що Коломойський поверне Україні всі 5,5 мільярдів – експерт

Не вірю, що Коломойський поверне Україні всі 5,5 мільярдів - експерт

Результати перевірки незалежної агенції “Kroll” матиме велике значення у позові України у Високому суді Лондона проти колишніх власників Привату Ігоря Коломойського й Геннадія Боголюбова. Документальні підтвердження, демонстрація схем виведення грошей будуть додатковим аргументом для рішення на користь України.

Про це у коментарі Gazeta.ua розповів економіст Борис Кушнірук.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Повідомили про махінації у Приватбанку на $5,5 млрд за часів Коломойського

“Коли буде вердикт англійського суду, ніхто вже не казатиме про політичні репресії проти нещасного Коломойського. Я впевнений, що суд Англії скористається висновками “Kroll”. Це документ із системно зібраними даними”, – запевнив експерт.

За його словами гроші Україна поверне, але не швидко і не в повному обсязі.

“Я не вірю, що всі 5,5 мільярдів будуть повернені. Частина коштів певно вже витрачена. І не обов’язково вкладена в бізнес. Адже гроші витрачали й на те, що не окуповується. Наприклад, “Дніпро-Арена”. Банк видав кредит на її будівництво. Зараз стадіон коштує менше, ніж у нього вклали. Якщо вдасться повернути хоча б 3,5 мільярда, вважатиму це хорошим результатом. Поки що Україна подала позов на 2,5 мільярду доларів. І саме на цю суму накладений арешт судом Лондона.
Цього року буде рішення Високого суду Англії. Відповідачі подадуть апеляцію. Потім намагатимуться не виконувати рішення. Чекатимуть, що влада в країні зміниться. Сподіватимуться домовитися з наступною.
Механізм повернення коштів є. У випадку невиконання рішення Високого суду Лондона Коломойський і Боголюбов не зможуть з’явитися ані в Україні, ані деінде в світі. Рішення суду — потужний інструмент”, – сказав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коломойський відреагував на звинувачення

Чи зберігатиме Коломойський вплив в українській політиці, залежить від результатів наступних президентських виборів.

Новини по темі:  "Це вже крута країна. Ми формуємо європейський порядок денний" - Омелян

“Якщо переможе Порошенко, його вплив буде падати. Потреба виживання змушує теперішнього президента зменшувати вплив олігархату на політичне життя. Цього ж прагнуть західні країни. Якщо виграє Тимошенко, скоріш за все, будуть “договорняки”. Коломойський тоді проявлятиме лояльність до неї на своєму телеканалі “1+1”, а вона закриє очі на справу Привату.
Олігархи все одно в Україні будуть. Як і в більшості країн. Але не повинно бути такого шаленого їхнього впливу у політиці. Він знизиться, коли у нас не буде десяти цін на газ, електроенергію і великої кількості держпідприємств, у яких вони мають свою частку”, – зазначив експерт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У БПП назвали терміни по звільненню Гонтаревої