Домой / Політика / Порошенко не хотів визнавати російську агресію – політолог

Порошенко не хотів визнавати російську агресію – політолог

Порошенко не хотів визнавати російську агресію - політолог

Законопроект про деокупацію Донбасу важливий, за ним Росія нестиме відповідальність після звільнення територій. Однак президент Петро Порошенко вперто протидіяв визнанню російської агресії. Про це Gazeta.ua сказав політолог Михайло Басараб.

“Основне завдання закону — правове визначення факту збройної агресії Російської Федерації і окупації нею окремих районів Донецької і Луганської областей та Криму. Росія, відповідно до міжнародного права, нестиме відповідальність за ситуацію на окупованих територіях зараз, а також відповідатиме за завдані збитки нею після звільнення українських територій у майбутньому.

Це далеко не перший законопроект про окупований Донбас. Дискусію започаткувала віце-спікер Оксана Сироїд, запропонувавши подібний ще у 2015 році. Згодом на його основі підготували оптимальний документ за участю громадськості і представників міністерств та відомств. Вписали дату початку агресії – 20 лютого 2014 року. Лише згодом з’явився проект Порошенка. Правки до нього здебільшого вносили фракції і депутати, які розробляли попередні законопроекти про тимчасово окуповані території.

Тривалий час Адміністрація президента чинила шалений опір ухваленню такого законопроекту. Представники президентської команди заперечували факт окупації частини Донбасу, вигадуючи якісь нові правові поняття для цієї ситуації. Порошенко вперто протидіяв визнанню російської агресії і окупації ОРДЛО, а потім раптом швидко поміняв свою позицію.

Законопроект суперечить “мирному плану” президента і Мінським домовленостям, які базувалися на тому, що на Донбасі внутрішній конфлікт, за якоїсь незрозумілої участі Росії. Документ визначає, що місцеві так звані “ополченці” – ніякі не терористи, сепаратисти чи бойовики, а іррегулярні підрозділи армії РФ. Документ компромісний. По-хорошому він мав у рівній мірі стосуватися усіх окупованих територій, зокрема Криму. А ми чинимо фактично за логікою Кремля, який хоче розділити у два окремі кошики проблему Донбасу і півострова.

Новини по темі:  Міністр фінансів Данилюк вимагає відставки Луценка

Немає жодної потреби визнавати ЛНР-ДНР терористичними організаціями. У законі їх прописали структурними підрозділами окупаційного режиму. Це значно серйозніша кваліфікація для колаборантів і Росії. Визнання їх терористами дає додатковий привід для маніпуляцій, що в нас внутрішній конфлікт з якимось бандитами, які бігають по Донбасу”, – каже політолог.