Домой / Політика / Луценко розповів, через що засекретив спецконфіскацію й чому Янукович не зможе повернути 1,5 млрд грн

Луценко розповів, через що засекретив спецконфіскацію й чому Янукович не зможе повернути 1,5 млрд грн

Луценко розповів, через що засекретив спецконфіскацію й чому Янукович не зможе повернути 1,5 млрд грн

Генпрокурор поскаржився, що в Україні працює "машина дискредитації" дій прокуратури.

Рішення Краматорського суду про спецконфіскацію 1,5 млрд гривень в оточення позбавленого звання президента України Віктора Януковича, які намагаються повернути злочинні угрупування, було засекречене, щоб не називати, які саме підприємства фігурують у справі. 

Про це заявив генпрокурор Юрій Луценко під час засідання комітету з питань нацбезпеки Ради.

ВідеоЮрій Луценко прокоментував статтю "Аль-Джазіра" про дозвіл на конфіскацію грошей Януковича

Більше конфіскованих грошей до бюджету анонсує Юрій Луценко. На засіданні комітету РНБО генпрокурор прокоментував гучний матеріал катарського видання "Аль-Джазіра" про скандал із конфіскацією грошей Віктора Януковича.

Луценко розповів, через що засекретив спецконфіскацію й чому Янукович не зможе повернути 1,5 млрд грн

“Чому ми засекретили рішення Краматорського суду? Тому що одночасно в Генпрокуратурі ще триває слідство за десятками справ організованого злочинного угруповання Януковича в різних його конфігураціях, за різними його економічними злочинами. У рішенні Краматорського суду є сотні суб’єктів господарювання, через які Янукович проводив свою злочинну діяльність. Розсекречення цієї інформації дуже ускладнить проведення слідчої та оперативно-розшукової, в тому числі таємної, роботи щодо бенефіціарів цих структур”, – пояснив він.

За словами Луценка, він вирішив засекретити це рішення суду, щоб не допомагати учасникам злочинної схеми із 500 підприємств уникати, ховатися, протидіяти слідству за іншими кримінальними провадженнями.

“Якщо умовний Сидоренко, який співпрацював з Януковичем, буде знати, що саме його підприємство є в цьому переліку, звичайно, він буде оберігатися від прослуховування, зняття його телекомунікацій тощо набагато більше, ніж коли він цього не знає”, – сказав генпрокурор.

До того ж очільник ГПУ зазначив, що було щонайменше три випадки, коли 1,5 млрд гривень або частина заарештованої суми могли зникнути.

“Було багато спроб ухвалити рішення, завдяки якому просто ці гроші вивести. Якби ми це не зробили протягом квітня минулого року, я не сумніваюся, що більша частина коштів була би… виведена з-під арешту. Повернути гроші у злочинців не вийде з однієї простої причини. Чинний закон передбачає, що розгляд питання про затвердження угод члена злочинної організації, який свідчить на вище керівництво ОЗУ та сплачує певну компенсацію до державного бюджету за свої дії, розглядається лише у складі прокурора, того, хто укладає угоду, та його адвокатів. Спроби представників офшорних компаній, які або співпрацювали з ОЗУ Януковича, або зараз змінили власників і намагаються стати невинними овечками, натикаються на український закон, який унеможливлює їхню участь у скасуванні таких рішень”, – наголосив він.

Новини по темі:  Порошенко ледь стримував сльози під час промови щодо підписання безвізу України з ЄС

Луценко також зауважив, що це не українське ноу-хау, а так працює система у всьому Європейському Союзі, і висловив сумнів, що офшорним компаніям вдасться повернути кошти через Європейський суд з прав людини.

“Європейський суд з прав людини у цій ситуації навряд чи підійде цим діячам, бо всі процедури українського законодавства були суворо дотримані під час ухвалення рішення суду. Тому у зловмисників залишається єдиний варіант – провести кампанію з дискредитації дій прокуратури та рішення Краматорського суду і спробувати забрати в української держави свої злочинно здобуті кошти через рішення іноземних юрисдикцій”, – вважає генпрокурор, який уточнив, що “машина дискредитації” наразі працює у ЗМІ, парламенті та у суспільстві.

Нагадаємо, 10 січня Al Jazeera опублікувало текст постанови Краматорського суду про спецконфіскацію, яка була засекречена через оголошення державною таємницею. У документі, зокрема, було викладено схему виведення грошей з України оточенням Януковича.

Згідно з даними слідства, тодішньому президенту України допомогла вивести 1,5 мільярда доларів інвестиційна компанія голови Нацбанку Валерії Гонтаревої Investment Capital Ukraine (ICU).