Домой / Політика / Порошенко подякував США за рішення про надання Україні оборонної летальної зброї

Порошенко подякував США за рішення про надання Україні оборонної летальної зброї

Порошенко подякував США за рішення про надання Україні оборонної летальної зброї

«Ми вдячні за підхід «мир через міць», – сказав глава української держави.

Президент України Петро Порошенко подякував США за підтримку України.

Про це повідомляє прес-служба глави держави.

«Минулого року наші американські партнери підтвердили своє лідерство у протистоянні російському реваншизму. З першої зустрічі з президентом Трампом ми координували зміцнення нашого стратегічного партнерства на основі Великої угоди миру та Великого плану успіху», – наголосив президент.

Він додав: «Ми вдячні за підхід «мир через міць» і, відповідно, рішення про надання Україні оборонної летальної зброї, а також скоординовані кроки з метою реалізації ініціативи про розміщення миротворчої місії ООН на окупованому Донбасі».

ВідеоБілий дім схвалив продаж летального озброєння Україні

Державний департамент США затвердив комерційну ліцензію на експорт в Україну снайперських гвинтівок "Баррет", боєприпасів до них та необхідних деталей і аксесуарів вартістю 41,5 мільйонів доларів. Водночас, у документі нічого не йдеться про продаж важкого озброєння, зокрема, протитанкових систем "Джавелін", про постачання яких раніше просив український уряд.

Порошенко подякував США за рішення про надання Україні оборонної летальної зброї

За його словами, Україна також високо цінує тверду позицію США щодо трансатлантичної єдності та солідарності з українською державою, у тому числі щодо політики санкцій.

«Вони є найбільш дієвою і цивілізованою відповіддю агресивній Росії», – резюмував глава держави.

Нагадаємо, оборонний бюджет США передбачає для України допомогу в розмірі 350 млн доларів. До списку можливих постачань, крім іншого, потрапили також протитанкові ракети Javelin, пишуть американські ЗМІ. Їх можуть надати за умови, що їх використовуватимуть подалі від лінії зіткнення – щоб не потрапили до рук бойовиків.

Новини по темі:  Король Бельгії розповів Порошенку, як спав на підлозі у звичайній київській квартирі