Домой / Політика / Рада не подужала схвалити за один день закон про реінтеграцію Донбасу

Рада не подужала схвалити за один день закон про реінтеграцію Донбасу

Рада не подужала схвалити за один день закон про реінтеграцію Донбасу

Понад дві третини правок депутати вже розглянули, лишилося завершити редагування та проголосувати.

Закон про реінтеграцію окупованих територій не подужали розглянути та схвалити за один день у Верховній Раді. Депутати встигли обговорити близько 500 правок, і ще 200 відклали на середу, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Звільнити  окуповані території цей закон не допоможе, його мета – посилити юридичні позиції у міжнародних судах, де Україна позиватиметься до Росії. На цьому наполягають депутати від коаліції, які підтримують президентський законопроект. Критикують документ не лише опозиційні фракції, але й представники кримських татар, але в текст закону після дискусій таки внесли згадки про окупований Крим. Тим не менше, назву не змінили – в ній, як і раніше, ідеться лише про Донбас. Голова Меджлісу Рефат Чубаров вважає, що це може стати приводом забути про окупований півострів.

ВідеоПредставники кримських татар критикують закон про деокупацію, який розглядає ВР

Критикують законопроект не лише опозиційні фракції, але й представники кримських татар: у текст після дискусій таки внесли згадки про окупований Крим, але назву не змінили – в ній як і раніше ідеться лише про Донбас. Голова меджлісу Рефат Чубаров вважає, це може стати приводом забути про окупований півострів.

Рада не подужала схвалити за один день закон про реінтеграцію Донбасу

“Цей законопроект дуже важливий, тому що вперше визначається Росія, як агресор. По-друге, визначається статус окупованих територій – як Криму, так і Донбасу. І це дозволить нам підвищити нашу присутність у міжнародних судах”, – пояснив з трибуни ВР лідер фракції “Народного Фронту” Максим Бурбак.

Не дійшли згоди більшість та опозиція і щодо дати початку окупації: у законопроекті вказано початок окупації Криму, а опозиціонери вважають, що слід вказати і появу Росії на Донбасі, щоб покласти на неї відповідальність за все, що відбувалося там після цього. “Вплив і тиск Путіна на українську політику, народних депутатів, президента – ніхто, на жаль, не скасовував. І тому вони бояться встановити дату початку окупації, оскільки це одразу накладає юридичну відповідальність на росіян за все, що сталося після цієї дати”, – пояснив у кулуарах представник “Самопомочі” нардеп Єгор Соболєв. Фінальне голосування має відбутися в середу або у четвер.

Новини по темі:  Спланований "Карфаген": опубліковано листування організаторів мітингу під Радою