Главная / Політика / Верховна Рада поновлює роботу. Парламент збирається почати із реінтеграції Донбасу

Верховна Рада поновлює роботу. Парламент збирається почати із реінтеграції Донбасу

Верховна Рада поновлює роботу. Парламент збирається почати із реінтеграції Донбасу

У президентській фракції підтвердили, що навмисно відтермінували розгляд відповідного законопроекту.

Верховна Рада відсьогодні, 16 січня, береться за роботу. Почати народні депутати збираються із законопроекту про реінтеграцію Донбасу, який мали ухвалити остаточно ще минулого року.

Про це повідомляє ТСН. Ранок.

У президентській фракції підтвердили, що навмисно відтермінували його розгляд, побоюючись ускладнити процес звільнення українських заручників, який відбувся наприкінці грудня. Депутати внесли кількасот правок до законопроекту.

Тим часом правозахисники заявляють, що деякі з правок в документі порушують права людини. Зокрема, йдеться про збільшення повноважень силовиків, які зможуть, приміром, безперешкодно заходити в оселі громадян або користуватися їхнім приватним транспортом.

У парламенті прогнозують, що вже сьогодні законопроект може бути ухвалений Верховною Радою остаточно.

Нагадаємо, 4 жовтня 2017 року президентський законопроект про реінтеграцію Донбасу був поданий до парламенту. Зокрема, документом визначаються тимчасово окуповані території в Донецькій і Луганській областях. Проект закріплює пріоритетність безпеки виконання положень Мінських домовленостей. Законопроект визначає, що Україна не несе відповідальності за протиправні дії Росії як держави-агресора, її збройних сил, інших військових формувань та окупаційної адміністрації на тимчасово окупованих територіях.

6 жовтня Верховна Рада України проголосувала за законопроекти, які визначають подальше майбутнє окупованої частини Донбасу. Так, в першому читанні Рада ухвалила президентський законопроект про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях (№7163). Також Рада подовжила дію особливого статусу ОРДЛО згідно з законопроектом 7164 «Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей».

ВідеоВР у першому читані підтримала реінтеграцію Донбасу

Новини по темі:  Украина и Польша заявили об угрозе разрушения ГТС