Главная / Політика / Росія не порушувала Будапештський меморандум щодо України – Лавров

Росія не порушувала Будапештський меморандум щодо України – Лавров

Росія не порушувала Будапештський меморандум щодо України – Лавров

Міністр сусідньої країни вважає, що без ядерного удару Україні нема на що скаржитися.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що його країна не порушувала Будапештського меморандуму, в якому гарантувала безпеку України в обмін на відмову від ядерного арсеналу. Дипломат запевнив, що норми цієї угоди дотримані, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Лавров пояснив, що Москва не задіяла проти Києва своєї атомної зброї, тому звинувачувати Кремль немає в чому. «Росія, США та Велика Британія обіцяли не застосовувати проти України ядерної зброї. Я нагадаю, що Росія так і не застосовувала і не погрожувала ядерною зброєю Україні, тому ніякого порушення Будапештського меморандуму не відбулося», — заявив керівник російського МЗС.

ВідеоСергій Лавров заявив про дотримання РФ Будапештського меморандуму

Міністр МЗС РФ заявив, що його країна не порушувала меморандум, в якому гарантувала безпеку України в обмін на відмову від ядерного арсеналу. Мовляв, своєї атомної зброї Москва проти Києва так і не задіяла, тож угода — дотримана. Щоправда, не згадав про інші пункти про недопущення збройного конфлікту.

Росія не порушувала Будапештський меморандум щодо України – Лавров

Щоправда, Лавров не згадав про інші пункти меморандуму, в яких ідеться про недопущення взагалі будь-якого збройного конфлікту між країнами-підписантами, а також про утримання від економічного тиску і про повагу до кордонів України.

 

Раніше Лавров заявив, що Захід робить конфлікт в Україні штучно «масштабнішим, ніж він заслуговує». «Вважаю такий підхід помилковим — абсолютно політизованим. Якби відійшли від цієї призми, через яку намагаються розглядати українську кризу протистояння між «авторитарною Росією» і «ліберальним Заходом», а сконцентрувалися на тому, що записано в Мінських домовленостях — там все гранично ясно і гранично чітко написано і подвійному тлумаченню не підлягає, тоді кризу було б давно врегульовано, тому, що це означало б відмову від ідеологізованого трактування як такого, що має глобальне значення між Росією і Заходом», — сказав очільник МЗС РФ, додавши, що Захід після цього відійшов би «від бездумної і беззастережної» підтримки України.

Новини по темі:  Поклонська заперечила наявність у неї українського громадянства