Домой / Політика / Справа Шабуніна. Поліція відновила розслідування щодо побиття блогера

Справа Шабуніна. Поліція відновила розслідування щодо побиття блогера

Справа Шабуніна. Поліція відновила розслідування щодо побиття блогера

За словами активістів, Філімоненко роздавав усім шоколадки, перетворивши допит на фарс.

Поліція через півроку відновила справу про побиття главою Центру протидії корупції Віталієм Шабуніним помічника народного депутата Всеволода Філімоненка і готує нову підозру.

Про це повідомили у прес-службі ЦПК.

“Одразу після зимових свят слідчі Дніпровської поліції взялися з новими силами за “справу Шабуніна”. Сьогодні, 15 січня, в приміщенні Дніпровського районного відділку поліції мав відбутися одночасний допит голови Центру Протидії Корупції Віталія Шабуніна та помічника народного депутата Всеволода Філімоненка. Допит був організований за ініціативи самого Філімоненка”, – йдеться у повідомленні.

ВідеоАнтикорупціонер Шабунін та блогер Філімоненко побилися біля військомату

На думку активістів, слідчі під час допиту планували довести, що помічник нардепа є журналістом, якого побив Шабунін, щоб інкримінувати антикорупціонеру більш тяжку статтю Кримінального кодексу.

За даними ЦПК, Філімоненко перетворив допит на фарс і прийшов на нього з “групою підтримки” – своїми соратниками, які всюди ходять з ним”.

“Приніс на допит шоколадки та почав роздавати їх всім присутнім”, – розповіла юрист ЦПК Олена Щербан.

Нагадаємо, історія почалася у серпні 2017 року, коли керівнику Центру протидії корупції вручили повістку троє військових у супроводі молодиків з камерою. Шабунін запевнив, що є непридатним до служби за станом здоров'я, а виклик до військкомату організував один із чиновників. Після цього антикорупціонер прийшов до Дніпровського військкомату у Києві, щоб з'ясувати, чому він отримав повістку. Біля будівлі у нього виникла словесна перепалка з активістом-блогером з Луганщини Всеволодом Філімоненком, який згодом пирснув Шабуніну в обличчя з газового балончика.

16 серпня Шабуніну оголосили підозру за статтею 122 Кримінального кодексу “Умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження”, максимальне покарання за якої – до трьох років обмеження волі. Як пояснили у прокуратурі, правоохоронці перевіряють, чи причетний Філімоненко до журналістської діяльності.

Новини по темі:  Порошенко и Лагард договорились о приезде миссии МВФ в Украину

Свою провину Шабунін визнає частково. Припускає лише, що побитий приписує собі зайві ушкодження, і дивується, чому перелом виявили на лівій половині обличчя, якщо удар припав на праву. “Факт того, що я вдарив людину, є. Я це визнаю, але я вдарив не журналіста, а провокатора, захищаючи своїх коллег”, – пояснив антикорупціонер.

Щось у професійній приналежності потерпілого занепокоїло і слідчих – за ніч справу перекваліфікували, і Філімоненко в ній більше не журналіст. Санкція статті зменшилася до 3 років тюрми. Згодом суд відпустив Шабуніна під особисте зобов'язання. Незадоволеними судом залишились обидва: блогер, що його не визнали журналістом; антикорупціонер, що справу проти нього навмисне розкручують, аби тиснути на Центр протидії корупції.