Домой / Політика / Парубій спрогнозував, коли Рада зможе ухвалити закон про Антикорупційний суд

Парубій спрогнозував, коли Рада зможе ухвалити закон про Антикорупційний суд

Парубій спрогнозував, коли Рада зможе ухвалити закон про Антикорупційний суд

Спікер парламенту пообіцяв прискорити ухвалення закону.

Теоретично Верховна Рада може почати голосування за законопроекти про створення Антикорупційного суду в Україні вже цього пленарного тижня (16-19 січня), але це малоймовірно.

Про це заявив голова ВР Андрій Парубій, пише “Українська правда”.

“Я зі своєї сторони буду ініціювати, щоб він чим швидше з'явився на розгляді Верховної Ради”, – наголосив він.

За словами спікера, у вівторок, 16 січня, стартує процедура розгляду кількох законопроектів про створення Антикорупційного суду в Україні профільним комітетом, який, на думку Парубія, зробить це “дуже швидко й ефективно”.

“Завтра буде пропозиція включити їх (законопроекти – прим.ред.) до порядку денного сесії, що дає підстави комітету їх розглядати. А розглядати вже в сесійній залі ми зможемо тільки після відповідного розгляду комітетом. Крім президентського законопроекту, на розгляді парламенту є ще 4 схожі законодавчі ініціативи. Тобто 7441, -2, -3, -4”, – зазначив він.

Нагадаємо, що 22 грудня президент вніс до парламенту проект закону про Вищий антикорупційний суд. Також голова держави зареєстрував у ВР проект закону щодо внесення змін до закону “Про судоустрій і статус суддів” у зв'язку з прийняттям закону “Про Вищий антикорупційний суд”. Обидва законопроекти визначені як невідкладні.

Створення Антикорупційного суду є однією з умов продовження співпраці з Україною її ключового кредитора – Міжнародного валютного фонду.

Своєю чергою МВФ має дев'ять системних зауважень до законопроекту про Антикорупційний суд авторства президента Петра Порошенка. У МВФ кажуть, що пункти документа суперечать зобов'язанням, які взяла на себе Україна перед міжнародними партнерами.

Новини по темі:  Довыборы в Раду: объявлены пять победителей