Главная / Політика / У НАБУ оприлюднили список злочинів, у скоєнні яких підозрюють екс-нардепа Мартиненка

У НАБУ оприлюднили список злочинів, у скоєнні яких підозрюють екс-нардепа Мартиненка

У НАБУ оприлюднили список злочинів, у скоєнні яких підозрюють екс-нардепа Мартиненка

Детективи бюро завершили розслідування у справі проти екс-голови комітету ВР із питань ПЕК.

Детективи Національного антикорупційного бюро України завершили розслідування стосовно дій екс-голови комітету Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу Миколи Мартиненка та уточнили, у вчиненні яких саме злочинів він підозрюється.

Про це повідомили у прес-службі НАБУ.

«Екс-народний депутат підозрюється у вчиненні злочинів, кваліфікованих за: ч.3 ст.27, ч.5 ст.191 Кримінального кодексу України («Організація заволодіння організованою групою чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненого в особливо великому розмірі»); ч.1 ст.255 КК України («Створення злочинної організації з метою вчинення особливо тяжких злочинів, керівництві такою організацією, участі у ній та у злочинах, вчинюваних такою організацією»); ч.3 ст.27, ч.4 ст.28, ч.5 ст.191 КК України («Організація заволодіння злочинною організацією чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненого в особливо великому розмірі»)», — йдеться у повідомленні.

До того ж Мартиненка підозрюють у відмиванні доходів, одержаних злочинним шляхом, вчиненому в особливо великому розмірі (ч.3 ст.27, ч.4 ст.28, ч.3 ст.209 КК України).

Як зазначається, серед інших підозрюваних у провадженні – чинні керівники ДП «СхідГЗК», Державного концерну «Ядерне паливо», НАК «Нафтогаз «України», ПАТ «Об'єднана гірничо-хімічна компанія» та структурного підрозділу ДП «НАЕК «Енергоатом».

«9 січня 2018 року детективи Національного антикорупційного бюро України за дорученням прокурора САП відкрили екс-народному депутату України, колишньому голові комітету Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу, та його захисникам доступ до матеріалів кримінального провадження за фактами заволодіння коштами ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» та ДП «НАЕК «Енергоатом», — додали у НАБУ.

Нагадаємо, раніше Спеціалізована антикорупційна прокуратура вручила колишньому нардепу Миколі Мартиненку, якого підозрювали у заволодінні майном державного підприємства «НАЕК «Енергоатом», оновлену остаточну підозру. Так, 20 квітня 2017 року в рамках розслідування епізоду з завдання збитків ДП «СхідГЗК» в розмірі 17,28 млн дол., детективи НАБУ та прокурори САП повідомили про підозру колишньому народному депутатові, екс-голові комітету ВР з питань ПЕК Миколі Мартиненку.

Новини по темі:  Армию Канады возглавил этнический украинец

У квітні-травні 2017 року про підозру в цій справі також було повідомлено чинним керівникам НАК «Нафтогаз України», ПАТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія», ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» та Державний концерн «Ядерне паливо».

На початку грудня Мартиненку, підозрюваному у заволодінні майном державного підприємства «НАЕК «Енергоатом», вирішили повернути закордонний паспорт.