Домой / Політика / Війна, гаманці і корупція – соціолог назвала топові проблеми українців

Війна, гаманці і корупція – соціолог назвала топові проблеми українців

Війна, гаманці і корупція - соціолог назвала топові проблеми українців

Сьогодні українців турбують війна, зарплати і корупція. Водночас населення має низьку довіру до влади, зокрема до президента.

Про це сказала соціолог Ірина Бекешкіна.

“Три основні проблеми, які громадяни вважають топовими. Перше – це, звичайно, війна. Друге – економіка, рівень життя, зарплати, пенсії, економічне зростання. І третє – корупція”, – розповіла вона в ефірі телеканалу Еспресо TV.

“Люди не довіряють суддям, лише 10% довіряють. Ще менше президентові, Верховній Раді.

Кому довіряють? 40% закордонним експертам і стільки ж антикорупційним громадським організаціям”, – сказала вона.

“В кінці року корупційна система пішла у наступ, використовуючи ті можливості які в неї є. Стравлюючи органи (антикорупційні. – Gazeta.ua) між собою. Системі було би дуже вигідно, щоб антикорупційні органи з’ясовували стосунки між собою, а не з корупціонерами.

Тому багато що залежить перш за все від позиції суспільства. По-друге, давайте будемо чесними, від позиції наших закордонних партнерів”, – зауважила вона.

“Протестні настрої високі в Україні всі 26 років її існування. Коли вони можуть перейти, чи ні, у вибух, залежить від політики влади. Якщо буде насильство – то це можливо. Якщо буде щось, що взагалі обурить враз великі маси суспільства – це можливо.

Упереджувальна для масових рухів обставина – немає політика, якому би люди довіряли. Який міг би вивести за собою”, – сказала соціолог.

“Україна вилікувалася від багатьох хвороб, але ракова залишилася – система, яка породжує корупцію – олігархічно-кланова. Не лише економічна, але і політична”, – заявила Бекешкіна.

Переломний момент відбудеться, коли громадянське суспільство саме створюватиме політичні партії, додала соціолог.

“І не 8-10 як зараз, а одну”, – резюмувала Бекешкіна.

Новини по темі:  Brexit обойдется Британии в €300 миллиардов