Главная / Політика / На сайті парламенту оприлюднили президентський законопроект про Антикорупційний суд

На сайті парламенту оприлюднили президентський законопроект про Антикорупційний суд

На сайті парламенту оприлюднили президентський законопроект про Антикорупційний суд

Документ визначений як невідкладний.

На сайті Верховної Ради оприлюднили законопроект №7440 «Про вищий антикорупційний суд», який подав президент України Петро Порошенко.

Цей спеціалізований антикорупційний суд має розглядати кримінальні провадження, пов’язані із вчиненням правопорушень, які містять корупційну складову.

Законопроектом передбачене створення Громадської ради міжнародних експертів. А президент матиме право ветувати кандидатури до Антикорупційного суду.

Вищий антикорупційний суд також матиме право розглядати справи, у яких збиток або предмет злочину становить понад 500 прожиткових мінімумів (нині це – 850 тис. грн). Судді Вищого антикорупційного суду матимуть цілодобову охорону

У законопроекті визначено, що суддею Вищого антикорупційного суду може стати громадянин України, якому більше 35 років, має стаж роботи на посаді судді не менше 5 років або має науковий ступінь у сфері права та стаж наукової роботи у сфері права щонайменше 7 років, або має досвід професійної діяльності адвоката, у тому числі щодо здійснення представництва в суді та/або захисту від кримінального обвинувачення щонайменше 7 років, або має сукупний стаж (досвід) такої роботи (професійної діяльності) щонайменше 7 років та має значний досвід здійснення у міжнародних міжурядових організаціях чи міжнародних судових установах за кордоном професійної діяльності у сфері права з питань протидії та боротьби із корупцією і володіє знаннями та практичними навичками застосування сучасних міжнародних антикорупційних стандартів і найкращих світових практик у сфері протидії та боротьби із корупцією, практики Європейського суду з прав людини.

ВідеоЗакон про антикорупційний суд буде внесено до парламенту до кінця цього року

Про це сьогодні заявив президент Петро Порошенко. Він зазначив: у документі, над яким працювала ціла група експертів, враховано рекомендації спеціалістів ОБСЄ та висновки Венеційської комісії. Порошенко підозрює, що навколо законопроекту у парламенті точитимуться гарячі дискусії.

Новини по темі:  ОБСЕ: Сепаратисты готовят ответ за смерть Моторолы

На сайті парламенту оприлюднили президентський законопроект про Антикорупційний суд

Також є обмеження до кандидатів на цю посаду. Суддею Вищого антикорупційного суду не мають права стати особи, які упродовж останніх 10 років працювали у правоохоронних органах, були депутатами всіх рівнів, протягом 5 років входили до складу керівних органів політичної партії або були пов'язані із політичними партіями трудовими чи договірними відносинами, входили до складу Міжвідомчої комісії з питань державних закупівель або до складу комітетів з конкурсних торгів (тендерних комітетів), утворених замовниками для здійснення процедур державних, публічних закупівель до створення електронної системи закупівель відповідно до закону України «Про публічні закупівлі», у будь-який час були притягнуті до відповідальності за корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення тощо.

Нагадаємо, раніше представник президента у Верховній Раді Ірина Луценко заявила, що в разі нестворення парламентської робочої групи з напрацювання принципів законопроекту про Антикорупційний суд протягом двох тижнів, глава держави представить свій варіант документу.

Створення Антикорупційного суду є однією з вимог МВФ для продовження кредитування.