Главная / Політика / Росіян офіційно попередили про можливі «проблеми» та «провокації» у разі поїздок до України

Росіян офіційно попередили про можливі «проблеми» та «провокації» у разі поїздок до України

Росіян офіційно попередили про можливі "проблеми" та "провокації" у разі поїздок до України

Із роз’ясненням виступили в МЗС РФ.

Міністерство закордонних справ Російської Федерації звернулося до своїх громадян із поясненням щодо нових правил потрапляння на територію України. Їх кремлівські дипломати вважають несправедливими вимогами з боку Києва.

«У зв'язку з розтиражовані в ЗМІ України повідомленнями про намір прикордонної служби цієї країни застосовувати до громадян Російської Федерації від 1 січня 2018 року нові правила перетину державного кордону звертаємо увагу на таке. Як випливає із заяв київської влади, від громадян нашої країни у разі прямування до України планується вимагати надання своїм компетентним органам персональних даних, включаючи біометричні, а також реєстрації за місцем перебування в період перебування і пересування по території країни», — наголосили в МЗС РФ.

ВідеоПрикордонники презентували нову систему фіксації біометричних даних

В усіх іноземців братимуть відбитки пальців. Вона не лише дозволить контролювати термін перебування в країні, а й під’єднана до баз Інтерполу. Тобто злочинців виявлятимуть одразу. Перевірятимуть паспорти, ID-картки, водійські посвідчення і навіть техпаспорти.

Росіян офіційно попередили про можливі "проблеми" та "провокації" у разі поїздок до України

У Москві твердять, що «неодноразово запитували» Київ про нововведення, але відповіді начебто не отримали і оголосили це порушенням умов міжурядової угоди про безвізові поїздки громадян від 1997 року, а також «принципів цивілізованого спілкування держав». «У зв'язку з вищевикладеним громадянам Російської Федерації, які мають намір здійснити найближчим часом поїздки в Україну, слід враховувати, що під час проходження контролю на українському кордоні у них можуть виникати проблеми через висунення органами Держприкордонслужби України нових додаткових вимог. Беручи до уваги неконструктивні дії Києва, а також щоб уникнути можливих провокацій рекомендуємо перед поїздкою в Україну уточнювати умови і порядок перетину кордону в дипломатичних і консульських установах України», — зауважили російські дипломати.

Новини по темі:  У Раді сталася пожежа, у засіданні оголосили перерву

Як повідомлялося, радник міністра внутрішніх справ України Зорян Шкіряк зізнався, що на українсько-російському кордоні системою біометричного контролю обладнали 157 пунктів пропуску, а нові правила почнуть застосовувати навіть не з нового року, а з 27 грудня.