Главная / Політика / «Витоку інформації не було». Гройсман заявив, що дискредитувати його затриманням шпигуна не вдасться

«Витоку інформації не було». Гройсман заявив, що дискредитувати його затриманням шпигуна не вдасться

"Витоку інформації не було". Гройсман заявив, що дискредитувати його затриманням шпигуна не вдасться

За словами глави уряду, в Кабміні давно знали про діяльність шпигуна.

Затриманий перекладач Кабінету міністрів Станіслав Єжов, якого упіймали за підозрою у шпигунстві на спецслужби РФ, не мав доступу до державної таємниці.

Про це заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

«У нього не було жодного доступу до державної таємниці, і тому жодних, так би мовити, серйозних втрат ми не отримали», — наголосив він.

За словами прем’єра, Єжов займався організацією офіційних подій, зустрічей, а також перекладами, а до посади в уряді працював у Адміністрації президента, у Верховній Раді, у МЗС, їздив у відрядження за кордон як дипломат.

ВідеоСтаніславу Єжову висунули підозру в державній зраді

Слідом за особистим перекладачем Гройсмана СБУ викрила ще одного російського розвідника. Ним виявився підполковник самої Служби безпеки. Його ім'я силовики приховують. Але, кажуть, докази роботи на російські спецслужби мають. Водночас, затриманому напередодні Станіславу Єжову вже висунули підозру у державній зраді.

"Витоку інформації не було". Гройсман заявив, що дискредитувати його затриманням шпигуна не вдасться

Також Гройсман зазначив, що за його допомогою СБУ не один місяць стежила за діяльністю шпигуна в Кабміні.

«Не один місяць, не хочу відкривати таємниці, ми знали про те, що є підозра, що він працює на іноземні спецслужби. Цей довгий час він був під повним моніторингом, звісно, за сприяння прем’єр-міністра і мого апарату. Щойно була зібрана необхідна кількість матеріалів, то він одразу був затриманий, і зараз буде відбуватися слідство», — розповів глава уряду.

Окремо Гройсман запевнив, що використати ситуацію із затриманням співробітника протоколу Кабміну для його дискредитації нікому не вдасться.

«А всім, хто хоче використати цю ситуацію (затримання) проти мене, я хочу сказати одну річ – скільки б не намагалися мене дискредитувати, я буду це виявляти і публічно про це заявляти. Хочу подякувати СБУ і наголошую на тому, що місяцями йшла операція, але жодного витоку інформації, поки тривала операція, не було», — резюмував глава уряду.

Нагадаємо, 20 грудня ввечері за підозрою у шпигунстві затримали перекладача українського прем’єр-міністра Станіслава Єжова, який працював на зустрічах Володимира Гройсмана з провідними світовими лідерами.

Новини по темі:  Юрій Луценко був готовий запросити на весілля свого сина журналістів, на яких напали охоронці

За даними слідства, він викрадав важливі документи, підслуховував розмови, вивідував інформацію у колег і передавав своїм кураторам до Росії. Росіяни, як твердять слідчі, завербували Єжова під час його тривалого закордонного відрядження. Перекладач супроводжував Гройсмана під час важливих перемовин з іноземцями. Прем’єр-міністр Володимир Гройсман подякував Службі безпеки Україні за затримання шпигуна.

Також повідомлялося, що перекладач-шпигун працював у адміністрації Януковича та успішно пройшов люстраційну перевірку.

Напередодні, 21 грудня, СБУ повідомила про підозру перекладачу Гройсмана, який «зливав» інформацію спецслужбам РФ. Посадовця підозрюють у державній зраді.