Домой / Політика / У Сімферополі із СІЗО терміново перевезли в реанімацію кримця, котрого затримували разом із Веджіє Кашка

У Сімферополі із СІЗО терміново перевезли в реанімацію кримця, котрого затримували разом із Веджіє Кашка

У Сімферополі із СІЗО терміново перевезли в реанімацію кримця, котрого затримували разом із Веджіє Кашка

Кримський татарин у дуже важкому стані.

У Сімферополі окупанти довели до реанімації кримськотатарського активіста Бекіра Дегерменджи. Чоловіка затримали в листопаді разом із Веджіє Кашкою, яка була символом кримськотатарського національного руху, і тоді 82-річна жінка померла, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Дегерменджи привезли до 7-ї лікарні Сімферополя в непритомному стані вночі. Його дружина переповідає коротку розмову з медиком, якої їй вдалося добитися чималими зусиллями. “Я знаю, що стан у нього вкрай важкий, але поки стабільний за рахунок того, що він перебуває на штучному диханні – вентиляції легенів, і в медикаментозному сні. Лікар заспокоює, що коли вона намагалася заговорити, він відкривав і закривав очі”, – розповіла Аліє Дегерменджи.

ВідеоНаслідки репресій: до реанімації потрапив 65-річний Бекір Дегерменджі

У 57-річного чоловіка хронічна астма. ФСБ звинуватила його у вимаганні грошей із громадянина Туреччини і запроторила до в’язниці, а в СІЗО здоров’я Бекіра різко погіршилося. Тиждень тому під час суду Бекіру стало зовсім зле, однак силовики не дозволили перевести в’язня до лікарні, тож минулої ночі його довелося екстрено доправляти вже до реанімації. “Розцінюю сьогоднішні дії влади, конкретних посадових осіб, в першу чергу судді, котрий ухвалював рішення, слідчого, котрий клопотав про арешт, як замах на життя людини. Знаючи про стан здоров’я, мало бути зовсім інше рішення”, – переконаний заступник голови Меджлісу Наріман Джелял.

Біля палати з кримським татарином чергують силовики, а от дружину та рідних до непритомного чоловіка не пускають. Адвокат продовжує добиватися звільнення Дегерменджи з-під варти. “Подав клопотання слідчому, щоби він змінив запобіжний захід у зв’язку з різким погіршенням здоров’я”, – розповів юрист Едем Семедляєв.

Кореспондент ТСН Оксана Муляр

Новини по темі:  Скандальний Онищенко потрапив до лікарні через падіння з коня в Іспанії