Главная / Політика / Росія поступово виходитиме з Донбасу — екс-посол США

Росія поступово виходитиме з Донбасу — екс-посол США

Росія поступово виходитиме з Донбасу - екс-посол США

Російський уряд готовий до поступового виходу з Донбасу через те, що він уже не вартий витрачених зусиль.

Про це заявив колишній посол США в Україні Вільям Тейлор, пише «Новое время».

— Думаю, переваги, які вони отримали, увійшовши на Донбас, виявилися набагато нижчими за очікувані, а ось ціна цього кроку — досить висока. Кремль не очікував, що США та Європа зберігатимуть санкції так довго, — наголосив він.

Читайте також: Російські олігархи хочуть привласнити заводи в окупованому Донбасі

За словами Тейлора, санкції є болючими для російської економіки, роблячи Крим і Донбас «дорогим задоволенням» для Росії.

— Усі ці витрати явно перевищують вигоди, і це відкриває простір для переговорів. Тому я думаю і сподіваюся, що росіяни все-таки розглядають варіанти поступового виходу з Донбасу», — зазначив дипломат, додавши, що, згідно з його інформацією, ця думка обговорювалась в оточенні Путіна ще минулого літа, адже «залишатися на Донбасі — не найкраща ідея».

Також екс-посол США в Україні вважає, що Путін сподівався на нетривалу реакцію США та Євросоюзу через анексію Криму та бойові дії на Донбасі, як це було після війни у Грузії.

— Коли сталася війна у Грузії 2008 року, санкції щодо Росії були нетривалими. Цілком можливо, що, увійшовши до Криму і на Донбас, Путін сподівався отримати таку саму нетривалу реакцію, — сказав він.

Новини по темі:  Прокуратура Києва відкрила провадження проти Довгого за новою статтею