Главная / Політика / Україна планує приєднатися до Програми розширених можливостей НАТО

Україна планує приєднатися до Програми розширених можливостей НАТО

Україна планує приєднатися до Програми розширених можливостей НАТО

Турчинов під час зустрічі із Столтенбергом наголосив, що стратегічною метою України є євроатлантична інтеграція.

Україна прагне приєднатися до НАТО, нині проводить відповідні реформи сектору безпеки і оборони, щоб відповідати стандартам Альянсу, а також планує приєднатися до Програми розширених можливостей.

Про це йшлося під час зустрічі секретаря РНБО України Олександра Турчинова з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом у штаб-квартирі Альянсу в Брюсселі.

Під час перемовин сторони обговорили питання протидії російській агресії на Донбасі та гібридні загрози, які зараз постали перед Україною.

Турчинов нагадав, що за останні три роки армія України стала якісно новою, здатною боронити країну.

«Виходячи з тих викликів, які сьогодні стоять перед державою, значна частина коштів державного бюджету спрямована на оборону і безпеку України. Загальні витрати на безпеку і оборону 2017-го року перевищили 5% ВВП», — сказав секретар РНБО і додав, що подібна цифра закладена і в держбюджеті-2018.

Зазначимо, що місяць тому, 17 листопада, на Міжнародному форумі безпеки в Галіфаксі (Канада) Столтенберг зазначив, що двері НАТО відкриті для України та Грузії. Турчинов подякував за цю заяву і сказав, що Україна для просування на шляху до Альянсу «сфокусована на реформах, на модернізації сектору безпеки і оборони, боротьбі із корупцією та посиленні демократичних інститутів».

Новим важливим етапом взаємодії України і НАТО може стати приєднання до Програми розширених можливостей.

«За висновками військових експертів країн-партнерів, Україна відповідає усім критеріям, яким має відповідати потенційний учасник Програми», — сказав Турчинов.

У липні 2018 року заплановане засідання Комісії Україна-НАТО на рівні глав держав і урядів під час саміту НАТО у Брюсселі.

«Крім того, ми зацікавлені у розвитку практичної взаємодії з країнами НАТО, зокрема, у питаннях воєнно-технічного співробітництва, посиленні захисту і безпеки військових арсеналів в Україні, кібернетичного захисту тощо», — зазначив Турчинов.

Новини по темі:  Нардеп із БПП анонсував вихід з фракції

Генеральний секретар НАТО наголосив, що Україна важлива для безпеки Європи в цілому.

«Країни-члени Альянсу готові й надалі допомагати вашій країні на шляху її цивілізаційного вибору», — запевнив Столтенберг.