Домой / Політика / «Погодься, будь ласка». Путін розповів, як Меркель просила в нього про розміщення миротворців на Донбасі

«Погодься, будь ласка». Путін розповів, як Меркель просила в нього про розміщення миротворців на Донбасі

"Погодься, будь ласка". Путін розповів, як Меркель просила в нього про розміщення миротворців на Донбасі

Сьогодні глава РФ дав щорічну прес-конференцію.

Російський президент Володимир Путін заявив, що німецька канцлерка Ангела Меркель у телефонній розмові з ним просила погодитися його з розміщенням миротворців на всій території захопленого бойовиками Донбасу, а не лише на лінії розмежування.

Про це він сказав під час прес-конференції, відповідаючи на запитання кореспондента УНІАН Романа Цимбалюка.

«Це саме (президент України) Петро Порошенко говорив про необхідність спочатку озброїти співробітників ОБСЄ. Я погодився. ОБСЄ одразу від цього відмовилося. Потім Петро Олексійович сказав, що треба дбати про безпеку співробітників ОБСЄ за допомогою сил ООН – я і з цим погодився. І щоб не було сумнівів, що ми з цим згодні, ми внесли проект відповідної резолюції (в ООН). Після цього Меркель мені в телефонній розмові сказала: Ну, чому лише на кордоні лінії поділу? Співробітники ОБСЄ переміщаються по всій території Донбасу. Погодься, будь ласка, з тим, щоб вони були під охороною всюди, в тому числі, і на кордоні між Росією і Донбасом, Росією і Україною», – сказав він.

Президент РФ зазначив, що після цього були внесені корективи в резолюцію для ООН.

Він додав, що для встановлення міжнародного контролю над окупованою територією Україні потрібно «домовлятися з самим Донбасом».

«Конфлікти подібного роду в світі ніде не вирішувалися лише через посередників. Вони всюди вирішувалися під час прямих контактів між сторонами конфлікту. Київська влада сьогоднішня, на жаль, ухиляється від цих прямих контактів», – сказав він.

Нагадаємо, раніше президент України Петро Порошенко звернувся до ООН з ініціативою розгорнути миротворчу місію на Донбасі. Українська сторона наполягає, що миротворці повинні бути присутніми на всій окупованій території Донбасу, включаючи українсько-російський державний кордон.

Новини по темі:  Труханова затримали в аеропорту