Главная / Політика / Немає жодного бажання виконувати Мінські угоди — Путін

Немає жодного бажання виконувати Мінські угоди — Путін

Немає жодного бажання виконувати Мінські угоди - Путін

За словами президента РФ, російської армії на Донбасі немає, натомість сформовані спецпідрозділи для захисту населення від "нацбатів".

Президент РФ Володимир Путін запевнив, що на Донбасі немає російської армії, але сформовані міліцейські підрозділи для захисту населення від націоналістичних батальйонів.

Про це він заявив у відповідь на запитання журналіста УНІАН Романа Цимбалюка під час щорічної прес-конференції.

«Ви говорили про те, що не приховуєте, що відправляєте на Донбас людей вирішувати військові питання. У житті це називається вбивати громадян України. Тут все зрозуміло, наша армія знає, що з цими людьми робити, з вашими вирішувачами, «рішалами», частина з них потім потрапляє в полон, в українські в'язниці, їх засуджують і до довічних ув'язнень. У вас закінчується третій термін, раптом вас не виберуть, чи не хочете ви поміняти своїх громадян? Тим більше це не так складно, тому що українці своїх не кидають, і ми хочемо повернути своїх 65 заручників, про яких ви прекрасно знаєте, це не тільки Сенцов і Сущенко, це десятки кримських татар. Якщо ви все ж виграєте вибори, ви будете і далі займати таку ж абсурдну позицію щодо Донбасу, щодо миротворців? І на практиці люди ваші, які вирішують там питання, вони займаються різаниною населення Донбас. Вам не варто цього боятися, тому що звільнені українські міста як Слов'янськ і Маріуполь живуть прекрасним мирним життям», — сказав Цимбалюк.

«Російської армії на території Донбасу немає, але там створені певні військові міліцейські формування, які є самодостатніми і готові відбити будь-які великомасштабні військові акції проти Донбасу. Це відповідає захисту інтересів людей, які там проживають. Тому що, якщо у них такої можливості не буде, та різанина, про яку ви сказали, буде здійснена націоналістичними батальйонами», — парирував йому Путін.

Новини по темі:  Заступник Луценка прикриває свої незаконні дії іменем генпрокурора

За його словами, те, що відбувається на Донбасі, є трагедією, але винна у ній українська влада.

«Першоджерело — державний переворот, збройне неконституційне захоплення влади. Частина України з цим не погодилася, почала з цим боротися, з незгодними, за допомогою спецслужб, а потім і повномасштабного застосування збройних сил», — вважає російський президент.

Окремо Путін прокоментував виконання Мінських домовленостей.

«Ефективність мінського формату, звичайно, низька. На мій погляд, перш за все через неконструктивну позицію представників сьогоднішньої київської влади. Немає жодного бажання реалізовувати Мінські угоди. Немає жодного бажання почати справжній політичний процес, завершенням якого може бути реалізація договору про особливий статус Донбасу, який закріплений у відповідному законі України, прийнятому Радою. Але невведений досі під різними приводами в силу. Параметри цього закону добре відомі. США по суті є повноцінними і повноправними учасниками процесу врегулювання, незалежно, чи є вони учасниками нормандського формату. Вони глибоко залучені і в курсі всіх подій, що відбуваються», — резюмував він.

Зазначимо, також Путін звинуватив Україну в гальмуванні обміну заручниками. За його словами, українська сторона в останній момент відмовилася проводити обмін заручниками з ОРДЛО за своїм списком.