Домой / Політика / Основні справи щодо розстрілу Майдану завершені на 80% – Луценко

Основні справи щодо розстрілу Майдану завершені на 80% – Луценко

Основні справи щодо розстрілу Майдану завершені на 80% - Луценко

Наступного року почнуть судити Януковича, Захарченка і Якименка

Слідства щодо основних справ Майдану завершені на 80%. Про це в інтерв'ю телеканалу ZIK розповів генеральний прокурор України Юрій Луценко.

ВідеоУ розслідуваннях Майдану мало вироків, бо керівництво держави в цьому не зацікавлене – Горбатюк

За його словами, у “справі Майдану” є два великих блока. Перший – це притягнення до відповідальності людей, які перебувають на території України. Як правило, це рядові або середнього рівня виконавці наказів про розстріл учасників Майдану. Таких людей наразі 280, їхні справи перебувають у судах.

Другий блок “справи Майдану” – середня і вища ланка організаторів та виконавців злочинів, які втекли до Москви або на окуповані території.

“Саме по цих справах Януковича, Захарченка, Якименка зараз суд дає дозвіл на заочне засудження. Це означає, що вже наступного року за розстріл Майдану почнеться процес і над цими трьома, так само, як іде процес по державній зраді”, – розповів Луценко.

За словами генпрокурора, вже завершено слідство по Азарову, Арбузову, Ставицькому та Клюєвих.

“Таким чином, я можу сказати – основні справи Майдану і виконавців, і організаторів – слідство завершило відсотків на вісімдесят”, – підсумував Луценко.

Раніше повідомлялося, що українські правоохоронні органи розслідують понад три тисячі злочинів, які були скоєні під час Революції Гідності, що почалася чотири роки тому 21 листопада. Про підозру повідомили 380 особам, із них щодо 239 осіб обвинувальні акти направили до судів. 48 осіб визнані винними. Лише одна людина відбуває реальний термін за ґратами. І той – тітушка, не співробітник правоохоронних органів.

Новини по темі:  Заочний суд над Януковичем переходить у закритий режим