Домой / Політика / Президент Польщі підтримав введення на Донбас “блакитних шоломів” ООН і пообіцяв голос “за” у Радбезі

Президент Польщі підтримав введення на Донбас “блакитних шоломів” ООН і пообіцяв голос “за” у Радбезі

Президент Польщі підтримав введення на Донбас "блакитних шоломів" ООН і пообіцяв голос "за" у Радбезі

Дуда виступає за розміщення миротворців на всій території окупованих територій.

Польща підтримує введення на всю окуповану частину Донбасу миротворної місії Організації Об'єднаних Націй і підтримуватиме це питання на Раді безпеки ООН.

Про це заявив президент Польщі Анджей Дуда під час візиту до України.

“Дуже важлива ідея, яку треба провести – щоб на окупованих територіях Донецької і Луганської областей могла розпочати роботу мирна місія ООН, так звані “блакитні шоломи”. Ми рішучі прихильники того, щоб це була миротворча місія абсолютно за всіма стандартами, передбаченими для цього роду операцій”, – сказав Дуда.

Протягом найближчих двох років Польща буде непостійним членом Радбезу ООН.

Дуда особливо наголосив на питанні повноважень місії, “щоб вона не обмежувалася виключно захистом представників ОБСЄ, а щоб це була справжня миротворча місія, яка діятиме на всій цій території і яка справді призвела до того, щоб конфлікт, який виник внаслідок російської агресії, міг би завершитися, а Мінські домовленості були реалізовані”.

Президент Польщі запевнив, що його країна підтримає питання введення миротворчої місії ООН під час голосування в Радбезі.

“Польща буде однією з держав, яка цю ініціативу буде підтримувати. Ми прихильники саме такого рішення і тут Україна може розраховувати на нашу рішучу підтримку”, – підкреслив Дуда.

Президент України Петро Порошенко своєю чергою зазначив, що разом із Дудою вони детально проговорили координацію спільних дій, у тому числі і щодо підтримки спільних ініціатив щодо запровадження миротворців.

“Твердий голос Польщі в Раді безпеки ООН відіграє важливу роль в дискусії щодо забезпечення повернення миру на Сході України і в Криму, і забезпечення звільнення окупованих Російською Федерацією територій”, – сказав Порошенко.

Новини по темі:  Не бажаю нікому. Корбан поділився з Саакашвілі особистим досвідом перебування в слідчому ізоляторі СБУ

Україна також виступає за те, що миротворці ООН були присутні на всій території окупованого Донбасу, а не лише на лінії зіткнення, як того хоче Росія.

“Формат миротворців на Донбасі має бути форматом миротворчої місії. Ніяких охоронців спостерігачів СММ ОБСЄ. Зона відповідальності – усі окуповані території на Сході Україні. Ніякої лінії зіткнення… Кожен день, включаючи останні 24 години, ми втрачаємо українських героїв”, – констатував президент України.

ВідеоМиротворча місія та історичні питання: про що розмовляли президенти України та Польщі в Харкові

Тим часом президент США Дональд Трамп підписав оборонний закон, у якому Україні передбачено 350 мн доларів військової допомоги. А Канада внесла Україну до списку країн, до яких дозволено постачання автоматичної зброї.