Главная / Політика / Канада погодилася постачати Україні летальну зброю

Канада погодилася постачати Україні летальну зброю

Канада погодилася постачати Україні летальну зброю

Відповідному рішенню передували ґрунтовні дослідження та тривалі консультації.

У межах підтримки двосторонніх відносин Канада вирішила долучити Україну до переліку країн, куди можна продавати летальну зброю. Про це йдеться в офіційному урядовому виданні Canada Gazette.

Зміни мають на меті уможливити канадським експортерам подавати заявки на поставки забороненої для вільного продажу в Україну вогнепальної зброї та пристроїв, їх компонентів чи частин. Уряд Канади наголосив, що сподівається на подальше поглиблення співпраці з Україною в оборонній та безпековій галузях, однак зарахування країни до списку тих, куди можна продавати летальну зброю, не означає автоматичний початок постачання цієї зброї – схвалення чиновників потребуватиме кожна окрема заявка на конкретний вид озброєнь і боєприпасів.

ВідеоThe Wall Street Journal повідомило про згоду США на постачання летального озброєння Україні

Це рішення стало можливим після дослідження, котре провела компанія Global Affairs Canada. Урядові експерти опитали всі зацікавлені сторони, включно з громадськими організаціями, та з’ясували, що абсолютна більшість позитивно налаштована щодо ідеї включення України до переліку країн, яким можна продавати летальну зброю. Водночас урядовці обіцяють зважати на низку застережень щодо необхідності контролю, аби уникнути можливостей зловживань.

Як повідомлялося, Сенат США схвалив проект закону про “Бюджет США на 2018 р. на потреби національної оборони”, який містить дозвіл на виділення 350 млн дол. для надання безпекової допомоги Україні. Проект закону санкціонує надання Україні летальних озброєнь оборонного характеру та суттєво розширює параметри підтримки України з боку Сполучених Штатів у безпековій та оборонній сферах. Так, до документа, включено положення, що дозволяють використання коштів оборонного бюджету США на потреби реабілітації у медичних установах Сполучених Штатів поранених українських військовослужбовців, навчання та підготовку українських медичних фахівців у цій сфері, а також для посилення спроможності повітряних та військово-морських сил нашої держави.

Новини по темі:  Завжди проти: у МЗС Білорусі розповіли, чому не підтримали резолюцію ООН щодо Криму