Главная / Політика / Джерела розповіли, як гроші Курченка передавали оточенню Саакашвілі

Джерела розповіли, як гроші Курченка передавали оточенню Саакашвілі

Джерела розповіли, як гроші Курченка передавали оточенню Саакашвілі

В ГПУ стверджують, що гроші Сергія Курченка для акцій Михайла Саакашвілі передавалися через Олександра Динника – екс-керівника "Брокбізнесбанку".

Олігарх часів Януковича Сергій Курченко передавав кошти для акцій протесту «Руху нових сил» Міхеіла Саакашвілі через свого соратника, екс-голову правління «Брокбізнесбанку» Олександра Динника, який також переховується в Російській Федерації.  

Про це ТСН.ua повідомили джерела в генеральній прокуратурі. 

Як зазначили співрозмовники, це прізвище згадується в тому числі і в тексті підозри Саакашвілі.

Згідно з даними слідства, Курченко та Динник зараз співпрацюють з ФСБ. У вересні цього року вони вступили в злочинну змову із Саакашвілі. Так, Динник спілкувався від імені Курченка із соратником Саакашвілі Северіоном Дангадзе. 

Що цікаво, спочатку було домовлено, що в період жовтня-грудня Курченко мав передавати на акції протестів по 1 мільйону доларів щомісяця. 

Саакашвілі своєю чергою мав організовувати дії, які б призвели до перевиборів президента та Верховної ради, а потім забезпечити прихід до влади підконтрольним йому людей. Ці люди повинні були сприяти зняттю арештів з майна Курченка в Україні. 

В період жовтня-листопада Курченко передав Диннику 327 тисяч доларів та 125 тисяч євро. 11 листопада приблизно о 23 годині гроші для масових акцій потрапили до соратника Саакашвілі Дангадзе. Йому передали 115 тисяч доларів неподалік метро «Петрівка», що в Києві. Хто саме здійснював передачу співрозмовники не змогли уточнити. 

Вже 19 листопада в Оболонському районі Дангадзе передали 125 тисяч євро і 2 тисячі доларів. 

ВідеоОдин вдома: Саакашвілі провів ніч в орендованій квартирі

Нагадаємо, вранці 5 грудня співробітники Генпрокуратури (ГПУ) і Служби безпеки України прийшли з обшуками до орендованої київської квартири Михайла Саакашвілі на Костьольній.

Причиною несподіваного візиту стало кримінальне провадження, відкрите ГПУ за 256 статтею Кримінального кодексу (сприяння учасникам злочинних організацій та приховування їхньої злочинної діяльності — ред).

Новини по темі:  Янукович після розстрілів на Майдані збирався у "турне" Україною – Добкін

Публічно звинувачення в бік Саакашвілі озвучив глава ГПУ Юрій Луценко. За його словами, осінні акції протестів Саакашвілі і його прихильників були організовані для захоплення влади в країні. Їхнім спонсором став наближений до Віктора Януковича олігарх-утікач Сергій Курченко. Він нібито передав півмільйона доларів соратникові Саакашвілі Северіону Дангадзе. Останнього силовики затримали під час спроби виїхати з України з частиною суми, отриманої від кур'єра Курченка. Зараз Дангадзе заарештований на два місяці.

У Генпрокуратурі стверджують, що проводили негласні розшукові дії щодо Дангадзе, Саакашвілі, Курченка і його довіреної особи від травня 2017 року. Всі четверо проходили по другій частині тієї ж статті, що інкримінують Саакашвілі. Це від п'яти до десяти років позбавлення волі. Але 7 грудня позиція прокурорів щодо екс-президента Грузії змінилася. Тепер йому інкримінують частину першу статті 256. Вона передбачає пом'якшення покарання, якщо підозрюваний не службова особа і не скоїв злочин повторно. Це від трьох до п'яти років.

18 грудня, в понеділок, Саакашвілі викликали на перший допит.