Главная / Політика / Обмін заручниками між Україною і ОРДЛО може відбутися до 25 грудня — ЗМІ

Обмін заручниками між Україною і ОРДЛО може відбутися до 25 грудня — ЗМІ

Обмін заручниками між Україною і ОРДЛО може відбутися до 25 грудня - ЗМІ

Все ще залишається неясною доля близько 30 ув'язнених, які не хочуть повертатися на Донбас.

Обмін заручниками між Києвом і самопроголошеними «ДНР» і «ЛНР» може відбутися до 25 грудня, остаточні списки будуть затверджені 20 грудня.

Про це повідомляє газета «Известия» з посиланням на джерела в контактній групі і в російських дипломатичних колах.

«Поки йдеться про 74 українських полонених і 306 — донбаських», — йдеться в матеріалі.

Як пояснили виданню два джерела в російських дипломатичних колах, Москва загалом позитивно оцінює перспективи цього процесу після переговорів у Відні міністрів закордонних справ Росії і України Сергія Лаврова і Павла Клімкіна.

ВідеоТристоронній контактній групі вдалося домовитися про обмін полоненими

Але, як пише видання, залишається неясною ситуація приблизно з трьома десятками людей, які, за представників Києва, не хочуть повертатися в Донецьк і Луганськ. За словами джерела видання, українська сторона внесла «конструктивну пропозицію», як вирішити спір.

 

«До цих людей українська сторона пропонує відправити незалежних експертів, щоб ті підтвердили їх наміри. Це правильний і розумний хід», — сказав один зі співрозмовників «Известий» в російських дипломатичних колах.

Також «депутат народної ради «ДНР» Мирослав Руденко підтвердив виданню, що стоїть завдання завершити обмін полоненими в найближчі тижні.

«Треба розуміти, що це не йдеться повноцінний обмін «всіх на всіх»», — сказав Руденко.

Нагадаємо, що міністр закордонних справ України Павло Клімкін сподівається, що обмін заручниками між ОРДЛО і Україною відбудеться в найближчі тижні. Однак процес є досить тонким і може провалитися через невірно інтерпретоване слово. 

Новини по темі:  Порошенко обсудил с Туском безвиз и ратификацию ассоциации с ЕС