Домой / Політика / Україна надіслала листи до Міжнародного суду через привласнення Росією майна у Криму — Луценко

Україна надіслала листи до Міжнародного суду через привласнення Росією майна у Криму — Луценко

Україна надіслала листи до Міжнародного суду через привласнення Росією майна у Криму - Луценко

Генпрокуратура звернулась до суду з двома новими зверненнями.

Генеральна прокуратура України направила до Міжнародного кримінального суду інформацію щодо незаконного привласнення Росією українського приватного і державного майна в анексованому Криму.

Про це під час брифінгу заявив генпрокурор Юрій Луценко.

«Нами передано 2 нових інформаційних листи до Міжнародного кримінального суду», — повідомив він.

За словами Луценка, загальні збитки від націоналізації РФ українського майна становлять один трильйон гривень.

«Понад 4 тисяч підприємств були незаконно привласнені на суму близько 1 трлн гривень. Ми хочемо оголосити це майно заарештованим. Сьогодні накладено арешт на деяке майно. Зазначу, що присвоєно «Артек», аеропорт «Сімферополь» і низку інших комплексів. З приводу цього ми звернулися з інформаційним листом (до Міжнародного кримінального суду, — прим.ред.)», — додав він.

Окрім цього Луценко зазначив, що на окупованій території півострова було привласнене і нерухоме майно кримчан.

«Ми також отримуємо звернення і від приватних власників. Зараз щодо 10 фактів порушення приватного права на майно на території Криму за 7 відповідними кримінальними провадженнями ми звернулися також з інформаційним листом до Міжнародного кримінального суду», — сказав генпрокурор.

Нагадаємо, 16 березня 2014 року, в Криму Росія провела так званий «референдум», на якому буцімто більша частина населення півострова «виступила» за його вихід зі складу України.

За його результатами 18 березня 2014 року президент Росії Володимир Путін підписав так званий «Договір про прийняття Криму до складу Росії». Крім Путіна, під цим документом свої підписи також поставили так званий «прем'єр» Криму Сергій Аксьонов, «спікер» Держради республіки Володимир Константинов і «народний мер» Севастополя Олексій Чалий.

За кілька днів, а саме 21 березня цей «документ» пройшов останній етап «ратифікації» в російських держорганах і формально «набув чинності».

Новини по темі:  Посол США назвала условие для выборов в Донбассе

Україна та переважна частина світової спільноти засудили захоплення Криму Росією, заявивши, що вважають його анексією, а результати «референдуму» не визнають взагалі.

Агресивна окупація Криму Росією тривала близько місяця, а прибічники так званого «повернення» Криму до складу РФ заявляли, що нібито насправді все, що сталося, було «волевиявленням народу».