Домой / Політика / Верховним судом керують старі суддівські боси

Верховним судом керують старі суддівські боси

Верховним судом керують старі суддівські боси

Практично всі керівники Верховного суду – старі суддівські боси, про це пише експерт з судової реформи Реанімаційного пакету реформ Михайло Жернаков у блозі на “Українська правда”.

“Касаційний господарський суд Верховного Суду очолив Богдан Львов, до того – голова Вищого господарського суду України. Він же – “новий” заступник голови Верховного суду. Суддя Львов не відповідає критеріям доброчесності через те, що не зміг пояснити походження своїх годинників по $30-50 тис. кожен і є фігурантом кількох кримінальних проваджень. За нього проголосували 27 із 29 голосів суддів “нового” Касаційного господарського суду.

Головою Касаційного адміністративного суду став Михайло Смокович, який до того виконував обов’язки голови Вищого адміністративного суду і також має негативний висновок Громадської ради доброчесності за “відбілювання” суддів Майдану. Суддя Смокович був єдиним кандидатом на посаду голови та отримав 27 із 28 голосів суддів Касаційного адміністративного суду.

Головою Касаційного цивільного суду був призначений Борис Гулько, очільник старого касаційного суду. Він раніше отримував зброю як державну нагороду, що суперечить принципу суддівської незалежності.

Касаційний кримінальний суд очолив Станіслав Кравченко, який свого часу випустив на свободу вбивцю Ґонґадзе Пукача.

Секретарем Великої Палати вибрали Всєволода Князєва, екс-голову Миколаївського окружного адміністративного суду”, – нагадує юрист.

“Таким чином, судді та політичні еліти роблять все можливе, щоб “стара варта” все ще повністю контролювала найвищий суд. Ніхто навіть цього не приховує.

Повна відсутність спротиву подібним “досягненням” серед суддів Верховного Суду також показує, що переважна їхня більшість готова продовжувати працювати в такому середовищі. Виключення можуть складати хіба що кілька “нових облич”. Але поки що і їхніх голосів не чути”, – пише експерт.

Новини по темі:  ЕС хочет, чтобы Украина осталась транзитером газа