Домой / Політика / В Україні запрацював новий Верховний суд

В Україні запрацював новий Верховний суд

В Україні запрацював новий Верховний суд

15 грудня почав роботу новий Верховний суд і набули чинності зміни до Господарського процесуального кодексу, Цивільного процесуального кодексу та Кодексу адміністративного судочинства.

Верховний суд став найвищою інстанцією у системі судоустрою. Зокрема, надає висновок щодо наявності чи відсутності злочинів у діях президента. Може вносити подання про неспроможність глави держави виконувати обов’язки за станом здоров’я.

Він замінить старий Верховний суд і вищі спецсуди (адміністративний, господарський, спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ) припинили функціонування. Замість них створили спеціалізовані палати.

Одним із нововведень є поява поняття “зразкова справа” і “типова справа” для прискорення розгляду великої кількості однотипних адміністративних спорів. Також нове процесуальне законодавство запроваджує штрафи для учасників судового засідання за зловживання процесуальними правами.

У судах функціонуватиме єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система, яка фактично є втіленням принципу “електронного судочинства”.

15 березня 2018 року набудуть чинності зміни в Кримінальний процесуальний кодекс, зокрема про обмеження термінів досудового розслідування. Із 15 грудня починає функціонувати в судах інститут наказного провадження і досудового врегулювання спору.

Новини по темі:  Убийство Жилина могло быть операцией прикрытия – Геращенко