Главная / Політика / Аваков розповів, що робив у Криму 2014 року

Аваков розповів, що робив у Криму 2014 року

Аваков розповів, що робив у Криму 2014 року

Він не збирався затримувати президента-втікача Віктора Януковича.

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив, що перебував з візитом в Криму від 23 на 24 лютого 2014 року, щоб дізнатися, де перебуває президент-втікач Віктор Янукович, як він себе почуває і що планує робити далі. Намірів затримувати його не було.

«Я можу про це говорити докладно тому, що був особисто з візитом у Криму від 23 на 24 лютого і разом з Валентином Наливайченком (тоді був уповноваженим Верховної Ради з контролю за діяльністю СБУ — ред.) мали можливість у той момент оцінити всю ситуацію детально. Ми направилися у сторону Севастополя, аби зрозуміти, куди дівся (Віктор Янукович — ред.), у якому він стані, які в нього плани і як він збирається продовжувати виконувати свої функції», — заявив Аваков у суді, що розглядає справу про держзраду Януковича.

Він додав, що літав на півострів не для того, аби затримати його, «закувати в кайдани і кинути на розшматування натовпу», а сподівався знайти його в надії, що той повернеться на територію України та продовжить виконувати свої зобов'язання.

Аваков зазначив, що Янукович знав про перебування голови МВС України в Криму, однак уникав зустрічі і заховався на одній з військових баз. А згодом заявив, що збирається їхати до Росії.

Нагадаємо, міністра внутрішніх справ Арсена Авакова допитують як свідка у справі про держзраду колишнього президента України Віктора Януковича. 

Сьогодні, 11 грудня, у Оболонському суді Києва почався допит свідків обвинувачення, перелік яких минулого тижня було узгоджено судом. 

Новини по темі:  Порошенко и еврокомиссар Хан обсудили либерализацию визового режима