Главная / Політика / «Газова справа» Онищенка: нардеп-утікач звинуватив прокуратуру у залученні «ручного» судді

«Газова справа» Онищенка: нардеп-утікач звинуватив прокуратуру у залученні «ручного» судді

"Газова справа" Онищенка: нардеп-утікач звинуватив прокуратуру у залученні "ручного" судді

Політик вважає, що прокуратура намагається винести заочний вирок "під керівництвом зручного судді".

Народний депутат Олександр Онищенко, який переховується за кордоном, звинуватив прокуратуру у махінаціях з призначенням судді для розгляду «газової справи», фігурантом якої він є.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

«У моїй справі почалося правове свавілля. Раптово. Різко, з емоціями і байдужістю до закону. Три тижні тому НАБУ подало клопотання про заочне досудове розслідування «газової справи». Воно потрапило на суддю Владлену Лазаренко, і справу почали слухати в робочому режимі», — розповів він.

На думку Онищенка, такий режим, коли до уваги беруться інтереси всіх учасників процесу, а не тільки детективів НАБУ, мабуть, не влаштував прокурора, і він вирішив це клопотання відкликати, бо їх не влаштувала суддя.

«Згідно із законом це неможливо. І щоб справа потрапила на потрібного суддю, вони складають ще одне клопотання і подають до того ж суду. І тепер воно ж потрапило вже на потрібного суддю — Бобровник — відомий «ручний» суддя Солом’янського суду», — наголосив нардеп-утікач.

Своєю чергою Онищенко запевнив, що таке повторне клопотання є нонсенсом для юридичної системи.

«Зазвичай таким бавилися адвокати в цивільних судах. А зараз цим балуються прокурори. Мета — якомога швидше винести заочний вирок під керівництвом зручного судді. Очевидно, зараз таке почнеться у багатьох справах, поки інформаційна увага прикута до судового процесу над Саакашвілі. Тож будьте уважні», – резюмував він.

По моему делу начался правовой беспредел. Внезапно. Резко, с эмоциями и наплевательством к закону. Очевидно, сейчас тако…

Опубликовано Aleksandr Onyshenko 11 декабря 2017 г.

Нагадаємо, Онищенка підозрюють у організації схеми з розкрадання коштів під час видобутку та продажу природного газу в рамках договорів про спільну діяльність з ПАТ «Укргазвидобування», в результаті якої державі було завдано збитків на суму близько 3 млрд грн.

Новини по темі:  Затримання Саакашвілі: у сутичках є постраждалі, поліція застосувала спецзасоби10

5 липня 2016 Верховна Рада України надала згоду на притягнення його до відповідальності, затримання та арешт. Однак, напередодні голосування, скориставшись статусом народного депутата, Онищенко залишив територію держави.

27 липня генеральний прокурор України підписав повідомлення про підозру народному депутату. 8 серпня його було оголошено в національний розшук. За останньою інформацією Онищенко перебуває у Лондоні. Через кілька днів він написав у своєму Facebook, що для британської юрисдикції у ГПУ замало підстав для його видачі Україні. Тим часом у нардепа-втікача заарештували майна на 700 мільйонів гривень.