Домой / Політика / ЄС став на захист Соболєва

ЄС став на захист Соболєва

ЄС став на захист Соболєва

ЄС стурбований можливою відставкою нардепа Єгора Соболєва з посади голови Антикорупційного комітету Верховної Ради, про це заявив голова представництва Європейського Союзу в Україні Хьюг Мінгареллі, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Ми стурбовані тим, що більшість членів комітету з питань боротьби з корупцією вирішили рекомендувати Раді звільнення глави комітету пана Соболєва. Я хотів би закликати Раду ретельно подумати, перш ніж така рекомендація буде проголосована на пленарному засіданні, беручи до уваги міжнародну стурбованість з приводу поточних подій в боротьбі з корупцією в Україні», — повідомив посол.

«За останні роки комітет з питань боротьби з корупцією під головуванням нинішнього глави Соболєва зробив дуже важливу і вражаючу роботу з надання допомоги в створенні нових органів з боротьби з корупцією і забезпечення того, щоб Україна виконала умови плану дій щодо візової лібералізації (VLAP), пов’язаних із боротьбою з корупцією. Кожен громадянин України і друзі України можуть пишатися цими досягненнями», — зауважив Мінгареллі.

Дипломат застеріг від будь-яких відступів в антикорупційних реформах. «Необхідно захищати нові інститути, такі як НАБУ. Їм має бути надано простір і ресурси для роботи, щоб демонструвати результати в боротьбі з корумпованими чиновниками. Важливу роль в цьому відіграють Рада і антикорупційний комітет», — додав він.

Спроби підірвати боротьбу з корупцією стануть регресом процесу реформ в Україні і не залишаться непоміченими, вважає посол ЄС.

Новини по темі:  Вакарчук прокоментував чутки про своє президентство