Главная / Політика / У НАБУ пояснили ситуацію навколо «відмови» приймати справи від Генпрокуратури

У НАБУ пояснили ситуацію навколо «відмови» приймати справи від Генпрокуратури

У НАБУ пояснили ситуацію навколо "відмови" приймати справи від Генпрокуратури

Підстав не приймати справи ГПУ наразі нема.

Якщо НАБУ прийматиме усі справи Генеральної прокуратури України щодо вчинених до 2015 року правопорушень, існуватимуть ризики для сьогоденних розслідувань топ-корупціонерів.

Про це йдеться у заяві, опублікованій на сайті Антикорупційного бюро.

«Наразі важко спрогнозувати, скільки часу потребуватиме опрацювання матеріалів усіх справ, підслідних НАБУ та зареєстрованих до грудня 2015 року. Цілком очевидно, що передання такої кількості справ за короткий проміжок часу (за попередніми підрахунками йдеться про декілька тисяч) в провадження близько 200 детективів НАБУ гальмуватиме хід розслідувань. Крім того, за таких обставин, у першу чергу, можуть постраждати інтереси потерпілих та інтереси держави», — йдеться у повідомленні.

Однак підстав не приймати справ наразі немає, кажуть у відомстві, оскільки це передбачено законом.

У НАБУ додають, що аналізують ризики і найближчим часом висунуть пропозиції щодо їхнього усунення. Ризики можуть бути спричинені кількістю справ ГПУ, яких налічується декілька тисяч.

«Разом із тим зазначимо, що Бюро неодноразово попереджало, що передача справ від ГПУ створить ризики для поточних розслідувань детективів стосовно топ-корупціонерів», — йдеться у заяві.

Зазначається, що ресурси ГПУ набагато більші, а працівникам Антикорупційного бюро доводиться виконувати декілька функцій одночасно, в тому числі слідчих і оперативників.

Натомість співробітники антикорупційного відомства наголошують, що бюро діє в межах закону і радить депутатам та генеральному прокурору Юрію Луценку, котрий заявив про відмову відомства приймати справи ГПУ, не вдаватися до спекуляцій навколо цієї проблеми.

ВідеоВійни антикорупціонерів: НАБУ, НАЗК і ГПУ борються один проти одного

Раніше повідомлялося, що учора, 22 листопада, Генеральна прокуратура допитала і підготувала підозру керівнику Фонду Держмайна України Віталію Трубарову. 

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що для відсторонення від посади Віталія Трубарова, якого раніше допитали у справі про незаконну приватизацію частини будівлі Міністерства аграрної політики на Хрещатику в Києві, немає підстав.   

Новини по темі:  Американці вимагають від України антикорупційний суд