Главная / Політика / Дзеркальна відповідь. Мінськ вважає безпідставним висилання білоруського дипломата з України

Дзеркальна відповідь. Мінськ вважає безпідставним висилання білоруського дипломата з України

Дзеркальна відповідь. Мінськ вважає безпідставним висилання білоруського дипломата з України

Справа пов'язана із затриманням у Білорусі українського журналіста.

Україна вислала першого секретаря білоруського посольства після того, як Мінськ оголосив персоною нон-ґрата радника посольства України Ігоря Скворцова.

Це пов'язано зі справою українського журналіста Павла Шаройка, звинуваченого у шпигунстві. Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.19:30.

Напередодні білоруське телебачення оприлюднило кадри затримання кореспондента «Українського радіо» та його допиту. Шаройко на камеру зізнається в розвідницькій роботі на користь Міністерства оборони України, а своїм куратором називає дипломата Скворцова. Головне управління розвідки Міноборони затримання Шаройка назвало провокацією та заперечило співпрацю з ним.

Павло Шаройко дійсно проходив службу у ГУР МО України на посаді начальника прес-служби. 2009-го року він був звільнений з військової служби за станом здоров’я. Після звільнення Шаройко працював за раніше набутою спеціальністю — журналістом.

ВідеоКиїв вислав першого секретаря посольства Білорусі через затримання у Мінську Павла Шаройка

Тим часом МЗС Білорусі розцінює рішення української сторони щодо висилання білоруського дипломата як абсолютно безпідставне. Про це сказав заступник начальника управління інформації МЗС Білорусі Андрій Шупляк, повідомляє БЕЛТА.

«Розцінюємо рішення української сторони щодо висилання дипломата посольства Білорусі в Україні як абсолютно безпідставне. Висловлюємо жаль у зв'язку з цим недружнім кроком Києва», — зазначив офіційний представник білоруського зовнішньополітичного відомства.

Як розгортається шпигунсько-дипломатичний скандал між Україною та Білоруссю, читайте на ТСН.ua за цим посиланням.

Новини по темі:  У поліції запевнили, що розслідування замаху на екс-добровольців Окуєву і Осмаєва незабаром закінчиться