Главная / Політика / Луценко відзвітував про розслідування щодо розкрадань часів Януковича

Луценко відзвітував про розслідування щодо розкрадань часів Януковича

Луценко відзвітував про розслідування щодо розкрадань часів Януковича

Попри відсутність дозволу на заочне засудження вдалося конфіскувати майно та кошти олігарха Сергія Курченка.

Справи економічних злочинів часів екс-президента Віктора Януковича вже на фінальній стадії.

Про це заявив генпрокурор України Юрій Луценко, передає Еспресо.

«На фінальній стадії справа щодо економічних розкрадань часів Януковича. Клименку висунуто підозру, дано дозвіл на його заочне засудження, заарештовано близько 40 його підлеглих, 23 з яких очолювали обласні податкові адміністрації. 9 з них, яких підозрюють у найбільших розкраданнях, перебувають під вартою. Описане майно цих підлеглих на 900 млн, накладено арешт на майно Клименка — близько 10 млрд», — заявив Луценко.

За його словами, попри відсутність дозволу на заочне засудження, вдалося конфіскувати майно та кошти олігарха Сергія Курченка.

«У справі Курченка суд ще не дав дозвіл на заочне засудження. Попри це ми змогли запустити процедуру спецконфіскації вперше в історії України. На сьогодні у цій справі в держбюджет надійшло 1,5 млрд доларів, у Фонд держмайна передано Одеський нафтопереробний завод, який був знаряддям скоєння злочину групою Курченка», — додав глава ГПУ.

ВідеоРосія подовжила строк політичного притулку для Януковича

Луценко також згадав про арешт вертолітного майданчика в Києві та пообіцяв довести до заочного засудження та конфіскації майна підозру колишньому меру Києва Леоніду Черновецькому.

«Ми наклали арешт на вертолітний майданчик, пред'явлено підозру тодішньому столичному голові Черновецькому, який поки що переховується за кордоном. Ми плануємо піти до заочного засудження з накладенням арешту на всі його активи. Аналогічні дії щодо «Укртелекому». Нам дано дозвіл на притягнення до відповідальності Януковича, Арбузова, Колобова, Азарова. Сухолуччя, Міжгір'я ми завершили, чекаємо дозволів судів на двох Януковичів», — прокоментував генпрокурор.

Новини по темі:  НАЗК пропонує запровадити спецдекларування, яке може стати на захист корупціонерів

Раніше Луценко заявляв, що вилучені у «сім’ї» Віктора Януковича 1,5 мільярда доларів перебувають на рахунках Державного казначейства. Генпрокурор запевняв, що конфісковані гроші вже працюють на армію та інфраструктурні проекти.