Главная / Політика / МЗС України направило Білорусі ноту через затримання директора донецького заводу

МЗС України направило Білорусі ноту через затримання директора донецького заводу

МЗС України направило Білорусі ноту через затримання директора донецького заводу

Наразі у відомстві не знають подробиць затримання українця.

МЗС України звернулось із нотою до білоруського дипломатичного відомства через затримання на території країни директора ПАТ «Завод обважнювачів» у Костянтинівці Донецької області, Олександра Скиби.

Про це заявив керівник Управління консульського забезпечення МЗС України Василь Кирилич, пише «РБК-Україна».

«Посольство України звернулося з нотою до МЗС Білорусі у зв'язку з інформацією про затримання громадянина України, який перебував з діловою метою в цій країні», — наголосив він.

Також Кирилич зазначив, що МЗС закликає білоруських колег невідкладно повідомити про причини та обставини затримання, а також місце і умови утримання українця.  

Нагадаємо, раніше у Білорусі затримали кореспондента «Українське радіо — ua:суспільне» Павла Шаройка. За словами дружини затриманого, це сталося ще 25 жовтня, а перед затриманням були проведені обшуки. Глава комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар назвала події в Білорусі «типовим російським стилем», котрий «зайвий раз доказує, що на території Білорусі працюють спецслужби і Російської Федерації, і їхні спецслужби мають прямі контакти з РФ».

Близько двох тижнів Павло Шаройко не виходив на зв'язок, всі спроби редакції додзвонитися до нього і його родичів не давали результату, залишалися без відповіді повідомлення редакції. 

У КДБ Білорусі заявляють про «переконливі докази шпигунської діяльності» затриманого українського журналіста Павла Шаройка і створення ним агентурної мережі.

Новини по темі:  Порошенко розповів, коли Нідерланди можуть ратифікувати Угоду про Асоціацію України і ЄС