Главная / Політика / Затримання українського журналіста у Білорусі: радника посольства оголошено персоною нон ґрата

Затримання українського журналіста у Білорусі: радника посольства оголошено персоною нон ґрата

Затримання українського журналіста у Білорусі: радника посольства оголошено персоною нон ґрата

За даними білоруського КДБ, співробітник посольства насправді нібито є розвідником Міноборони України.

Білорусь оголосила радника посольства України у Мінську Ігоря Скворцова персоною нон ґрата після затримання українського журналіста Павла Шаройка.

Про це повідомили у прес-службі КДБ Білорусі.

«За діяльність, несумісну з дипломатичним статусом, Ігор Скворцов оголошений персоною «нон ґрата», — йдеться у повідомленні.

Як запевнили у відомстві, журналіст зізнався, що Скворцов, який є «співробітником головного управління розвідки Міністерства оборони України, здійснював координацію його розвідувальної діяльності під прикриттям посади радника посольства України в Білорусі».

Нагадаємо, у Білорусі затримали кореспондента «Українське радіо — ua:суспільне» Павла Шаройка. За словами дружини затриманого, це сталося ще 25 жовтня, а перед затриманням були проведені обшуки. Глава комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар назвала події в Білорусі «типовим російським стилем», котрий «зайвий раз доказує, що на території Білорусі працюють спецслужби і Російської Федерації, і їхні спецслужби мають прямі контакти з РФ».

Близько двох тижнів Павло Шаройко не виходив на зв'язок, всі спроби редакції додзвонитися до нього і його родичів не давали результату, залишалися без відповіді повідомлення редакції. 

Новини по темі:  Засудити Міхеіла Саакашвілі буде проблемно - генерал-майор СБУ