Главная / Політика / Рада нацбезпеки США буде рекомендувати Трампу виділити $ 47 млн на зброю Україні – ЗМІ

Рада нацбезпеки США буде рекомендувати Трампу виділити $ 47 млн на зброю Україні – ЗМІ

Рада нацбезпеки США буде рекомендувати Трампу виділити $ 47 млн на зброю Україні – ЗМІ

Пакет допомоги включатиме потужні протитанкові ракети Javelin.

Рада національної безпеки США вирішила рекомендувати президентові Дональду Трампу виділити грант на суму 47 млн доларів для купівлі американської зброї Україною.

Про це повідомляє ABC News із посиланням на джерело у Державному департаменті США.

Рекомендація Трампу матиме план фінансування та продажу Україні високотехнічної оборонної зброї, включаючи потужні протитанкові ракети Javelin.

Будь-яке рішення з цього питання має бути затверджене Конгресом США, а також Трампом. Якщо чинний господар Білого дому схвалить цю збройну угоду, це буде серйозна зміна партійної платформи республіканців. Адже коли Трамп був кандидатом у президенти, до неї внесли поправки, за якими підтримку України «летальною оборонною зброєю» замінили більш розмитим визначенням «належна допомога».

ВідеоThe Wall Street Journal повідомило про згоду США на постачання летального озброєння Україні

Нагадаємо, Сенат США схвалив проект закону про “Бюджет США на 2018 р. на потреби національної оборони”, який містить дозвіл на виділення 350 млн дол. для надання безпекової допомоги Україні. Законопроект спрямований на підпис президентові США. 

У законопроекті детально описані умови надання допомоги й перераховані такі реформи в українській «оборонці»: введення цивільного контролю за військовими, співпрацю та координацію з парламентським наглядом за військовими, покращення системи забезпечення та управління запасами та безпеки чутливих іноземних технологій. 

У проекті передбачається, що оборонна допомога Україні вперше може надаватися для зміцнення захисту на морі. Крім того, заплановане надання повітряних та берегових оборонних радарів, мінного та протимінного обладнання, прибережного та берегового устаткування. Значно розширюються можливості допомоги з лікування та реабілітації українських військовослужбовців. 

Новини по темі:  МВФ требует от Киева поднять пенсионный возраст