Домой / Політика / Прикордонники та МЗС Польщі розповіли, чому заборонили в’їзд Шереметі

Прикордонники та МЗС Польщі розповіли, чому заборонили в’їзд Шереметі

Прикордонники та МЗС Польщі розповіли, чому заборонили в’їзд Шереметі

Посадовець фігурує в базі осіб, небажаних на території Польщі.

Секретаря Державної міжвідомчої комісії Святослава Шеремета не впустили до Польщі, оскільки він «не відповідає вимогам, які дозволяють в’їхати в країну».

Про це повідомила речниця Бещадського відділення прикордонної служби Польщі Ельжбьета Пікор, передає Європейська правда із посиланням на TVN 24.

За її словами, прізвище Шеремети фігурувало в базі осіб, небажаних на території Польщі.

Відео"Чорний список" Ващиковського: польські прикордонники не впустили Святослава Шеремета

Голова прес-служби польського міністерства закордонних справ Артур Ломпарт зі свого боку зазначив, що рішення про заборону в’їзду Шереметі пов’язано із забороною на проведення пошуків та ексгумації польських жертв війни та конфліктів на території України.

«Пропаганда злочинних ідеологій, в тому числі нацизму, в Польщі заборонена», — заявив Ломпарт.

Нагадаємо, 18 листопада польські прикордонники не пустили в країну Святослава Шеремета – секретаря Державної комісії в справах увічнення пам'яті учасників Антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій.

Шеремета разом із делегацією прямував у Польщу, щоб ушанувати пам'ять вояків армії Української Народної Республіки та Української галицької армії. На пункті пропуску «Шегині» польські прикордонники повідомили, що для Святослава Шеремета в'їзд заборонений на рік. Чому — не пояснили. А на додачу ще й анулювали німецьку шенгенську візу.

Шеремета — перший українець із так званого «чорного списку» Вітольда Ващиковського. Раніше глава МЗС Польщі склав цей перелік з українських політиків, що, на його погляд, мають антипольські погляди. Хто ще в тому переліку — достеменно не відомо. Перевірити це можна тільки на кордоні.

Напередодні, 17 листопада, у Кракові представники президентів України та Польщі зібралися на обговорення історичних проблем, котрі останнім часом стали причиною прохолоди у відносинах між державами. Консультації тривали кілька годин і проходили в таємному режимі. У підсумку Україна погодилася на скасування мораторію на проведення пошуково-ексгумаційних робіт стосовно загиблих під час Другої світової війни. 

Новини по темі:  Порошенко ввел в Кабмин польского реформатора